Πάτρα: Συνεδριάζει η Επιτροπή Ποιότητας Ζωής του Δήμου
Δείτε ποια είναι τα θέματα που θα απασχολήσουν το σώμα.
![Πάτρα: Συνεδριάζει η Επιτροπή Ποιότητας Ζωής του Δήμου Πάτρα](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2021/10/DIMOS-PATREON-873x432.jpg)
Συνεδριάζει δια ζώσης (και μέσω τηλεδιάσκεψης για τα μέλη που για λόγους υγείας δεν μπορούν να προσέλθουν) η Επιτροπή Ποιότητας Ζωής του Δήμου Πατρέων. Η συνεδρίαση θα γίνει στην αίθουσα του κτιρίου Λαδόπουλου, την Πέμπτη 5 Ιανουαρίου 2023, στις 10.30 το πρωί.
Τα θέματα που θα απασχολήσουν το σώμα είναι τα εξής:
1. Ανάκληση άδειας Καταστήματος Υγειονομικού Ενδιαφέροντος μετά από αίτηση της ενδιαφερόμενης κατόχου – ιδιοκτήτριας λόγω οριστικής παύσης λειτουργίας (Μ. Μπούντα) (εισηγητής: Δ. Πλέσσας – Αντιδήμαρχος, Βασίλειος Τσιγάρας – Αρμόδιος Διευθυντής).
2. Χωροθέτηση βυθιζόμενων κάδων απορριμμάτων στα πλαίσια της σύμβασης «Αισθητική αναβάθμιση δημοσίων υποδομών, εγκατάσταση συστημάτων έξυπνης πόλης και βιώσιμης αστικής κινητικότητας (εισηγητής: Ν. Ασπράγκαθος – Αντιδήμαρχος, Π. Κωστόπουλος – Αρμόδιος Διευθυντής).
3. Χωροθέτηση κάδων ανακύκλωσηςειδών ένδυσης και υπόδησης (εισηγητής: Ν. Ασπράγκαθος – Αντιδήμαρχος, Π. Κωστόπουλος – Αρμόδιος Διευθυντής).
4. Κοπή ενός (1) φοίνικα που φύεται επί της οδού Χoϊδά στο Ρίο(εισηγητής: Μ. Αναστασίου – Αντιδήμαρχος, Π. Κωστόπουλος – Αρμόδιος Διευθυντής).
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News