Πάτρα: Το ύστατο χαίρε στον Γιώργο Βεργανελάκη
Η κηδεία του έγινε σήμερα Τρίτη 18 Ιανουαρίου από τον Ιερό Ναό Αγίας Σοφίας Πατρών και τιμήθηκε από τους συναδέλφους του.
![Πάτρα: Το ύστατο χαίρε στον Γιώργο Βεργανελάκη Πάτρα](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/01/vergan-kideia-873x432.jpg)
Το τελευταίο αντίο στον Γιώργο Βεργανελάκη, πατέρα του συνάδελφου δημοσιογράφου και συντάκτη της «Π» Χρήστου Βεργανελάκη, είπαν χθες συγγενείς, φίλοι και συνάδελφοι.
Ο Γιώργος Βεργανελάκης έφυγε από τη ζωή σε ηλικία 90 ετών, μη μπορώντας να ξεπεράσει τα σοβαρά προβλήματα υγείας που αντιμετώπιζε.
Η κηδεία του έγινε σήμερα Τρίτη 18 Ιανουαρίου από τον Ιερό Ναό Αγίας Σοφίας Πατρών και τιμήθηκε από τους συναδέλφους του.
Επικήδειο εκφώνησε η Ευσταθία Γιαννιά εκ μέρους της Ένωσης Αποστράτων, μιλώντας εγκωμιαστικά για την προσωπικότητά του, έχοντας έντονα βιώματα από συνυπηρέτηση μαζί του.
Παρόντες μεταξύ άλλων ήταν ο δήμαρχος Πατρέων Κώστας Πελετίδης (προσωπικός φίλος του εκλιπόντος), ο πρ. βουλευτής Μιλτιάδης Βέρρας, ο πρ. αντιπεριφερειάρχης Δημήτρης Σιαμπλής, ο πρόεδρος των Αρχιτεκτόνων Γιάννης Πανταζόπουλος, ο πολιτευτής του ΣΥΡΙΖΑ Γ. Κυριακόπουλος κ.ά., όπως και σύσσωμη η οικογένεια των συναδέλφων του γιου του Χρήστου Βεργανελάκη από την «Πελοπόννησο».
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News