ΠΑΤΡΑΙ: Ακόμα μια ήττα με τον ίδιο τρόπο, δεν υπάρχει σωτηρία

Την ήττα με 3-0 από τη Ρόδο στο γήπεδο Προσφυγικών γνώρισε το Πάτραι, δείχνοντας ότι δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι.

Οι «πράσινοι» ήταν εξαιρετικοί στο α’ ημίχρονο, είχαν ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ, όμως οι φιλοξενούμενοι με φάουλ του Βογιατζή στο 43′ έκαναν το 1-0 και τους έκοψαν τα πόδια.

Δύο λεπτά αργότερα, ο Σαμπανέι είχε φάουλ στο δοκάρι και στο 67′ ο Βογιατζής πάλι με φάουλ (φέρει ευθύνη ο Μπαμπούνης) έκανε το 2-0.

Ενδιάμεσα το Πάτραι είχε φάσεις για να σκοράρει, αλλά δεν βάζει γκολ ούτε …με αίτηση. Το 3-0 ήταν θέμα χρόνου και ήρθε στο 73′ με τον Μπαρμπαρούση.

Η πατρινή ομάδα είχε την ευκαιρία να μειώσει, αλλά το πέναλτι του Σαμπανέι στο 85′ (το κέρδισε ο ίδιος) απέκρουσε ο Μανουσάκης.

Στο 89′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Σαμπανέι.