Πρώτη ήττα για τα κορίτσια της Ενωσης, 39-37 από Ολυμπιάδα Λέχαιου – Φωτογραφίες
Η Αθλητική Ενωση Γλαύκου Εσπερου ΑΟΠΑ γνώρισε την πρώτη της ήττα στο Ειδικό πρωτάθλημα ανόδου στην Α2 Εθνική μπάσκετ, καθώς δεν τα κατάφερε απέναντι στην Ολυμπιάδα Λέχαιου.
![Πρώτη ήττα για τα κορίτσια της Ενωσης, 39-37 από Ολυμπιάδα Λέχαιου - Φωτογραφίες Ενωση](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2024/02/428456880-411008381453182-5572041021615841704-n-873x432.jpg)
Την πρώτη της φετινή εντός έδρας ήττα γνώρισε η γυναικεία ομάδα μπάσκετ της ΑΕ Γλαύκου Εσπερου ΑΟΠΑ, καθώς δεν τα κατάφερε στο ντέρμπι με την Ολυμπιάδα Λέχαιου για τη 2η αγωνιστική του Ειδικού πρωταθλήματος ανόδου στην Α2 Εθνική. Η Ενωση ηττήθηκε με σκορ 39-37 έπειτα από ένα συναρπαστικό παιχνίδι. Για την ομάδα του Βαγγέλη Φλωράτου ξεχώρισε η Ανδριοπούλου, μάχες έδωσε η Μπαλάση, ενώ σε κακή επιθετικά ημέρα ήταν η Τόγα.
Διαιτητές: Πολάτογλου-Χρ. Αλεξόπουλος. Τα 10λεπτα: 11-11, 16-15 (ημ.), 24-27, 37-39.
NEOI ΕΣΠΕΡΟY (Φλωράτος): Μοδέ 5, Ανδριοπούλου 11, Μπαλάση 6 (9 ριμπάουντ), Τσουκαλά, Τόγα 4, Παπαναστασοπούλου 2, Κουκουλομμάτη 9 (1).
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΕΧΑΙΟΥ (Κτενά): Γιαννακούλη 14 (2), Γ. Αρβανίτη 3 (1), Καραγιάννη, Δόση, Μάρα 7, M.E. Αρβανίτη 6, Τσινάκη 4, Γεράλη 5 (1), Τσαϊλακοπούλου.
Το παιχνίδι παρακολούθησε πολύς κόσμος, μεταξύ των οποίων και ο πρόεδρος της Αθλητικής Ενωσης Γλαύκου Εσπερου ΑΟΠΑ Κώστας Μαρλαφέκας, ο πρόεδρος της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βόρειας Πελοποννήσου Νίκος Μπαλάσης (με την Ενωση αγωνίζεται η κόρη του), κ.ά. Ανάμεσα στους θεατές και πολλοί φίλοι της Ολυμπιάδας Λέχαιου που ταξίδεψαν στην Πάτρα.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News