Πρώτη προπόνηση πραγματοποιήθηκε την Τρίτη (1/8) για την ομάδα του ΑΠΣ Πάτραι στο γήπεδο των Προσφυγικών, με τον σύλλογο να ξεκινά την προετοιμασία του ενόψει της νέας σεζόν που θα τον βρει ξανά στην Α’ ΕΠΣΑ, με το ταξίδι στη Γ’ Εθνική, να προσφέρει σε όλους πολύτιμες εμπειρίες για το μέλλον.
Ο κυπελλούχος Αχαΐας ΑΠΣ Πάτραι δήλωσε συμμετοχή και στο θεσμό του κυπέλλου Ελλάδος, στην πρώτη φάση του οποίου θα κληρωθεί να αντιμετωπίσει μια εκ των κυπελλούχων των Ενώσεων.
Το προσεχές διάστημα θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση με τον Σταμάτη Σαρρή, να μαθαίνει τον αντίπαλο του, για την 16η συμμετοχή του σωματείου στον ιστορικό θεσμό.
ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ
Αυτές οι ομάδες έχουν δικαίωμα συμμετοχής στο Κύπελλο Ελλάδας τη σεζόν 2023-24, ο ακριβής τρόπος διεξαγωγής αναμένεται να ανακοινωθεί σύντομα.
Δεν διεξήχθη κύπελλο στις ΕΠΣ Γρεβενών και Λασιθίου. Οι 51 ομάδες που κατέκτησαν το κύπελλο είναι οι εξής: