Σαρώνει στην Α2 η ΝΕΠ, νίκησε και στο ντέρμπι με Νηρέα Γέρακα

Ούτε ο ισχυρός Νηρέας Γέρακα κατάφερε να κάμψει την Ανδρική ομάδα πόλο της ΝΕΠ, η οποία πραγματοποιεί εντυπωσιακό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής.

Σαρώνει στην Α2 η ΝΕΠ, νίκησε και στο ντέρμπι με Νηρέα Γέρακα Οι Ανδρες της ΝΕΠ πέτυχαν το 4 στα 4 στην Α2 Εθνική πόλο
Η Ανδρική ομάδα πόλο της ΝΕΠ συνεχίζει να εντυπωσιάζει στο φετινό πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής, καθώς σήμερα ξεπέρασε και το εμπόδιο του ισχυρού Νηρέα Γέρακα στο ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής και παραμένει πρώτη και αήττητη στον βαθμολογικό πίνακα.
Μετά από ένα μοιρασμένο α΄ ημίχρονο, η ομάδα του Μάκη Λυκούδη είχε ένα εντυπωσιακό ξέσπασμα στη γ΄ περίοδο (το 4-5 της ανάπαυλας έγινε 9-7), εκεί όπου στην ουσία «κλείδωσε» το ροζ φ.α. (τελικό σκορ 11-8).
Σαρώνει στην Α2 η ΝΕΠ, νίκησε και στο ντέρμπι με Νηρέα ΓέρακαΣαρώνει στην Α2 η ΝΕΠ, νίκησε και στο ντέρμπι με Νηρέα Γέρακα  Σαρώνει στην Α2 η ΝΕΠ, νίκησε και στο ντέρμπι με Νηρέα Γέρακα
Διαιτητές: Μπιράκης-Πολυχρονόπουλος. Τα 8λεπτα: 3-2, 1-3, 5-2, 2-1. Τα γκολ του Νηρέα Γέρακα πέτυχαν οι: Κυζιόρος 1, Παπαδόπουλος 1, Μαυρεδάκης 3, Κασσιμάτης 2, Καλύβας 1.
ΝΕΠ (Μάκης Λυκούδης): Μαυριόπουλος, Λυκούδης 4, Μπάρλος, Βα-λουξής 1, Τσίπης, Καραϊσκος, Τρασάι 3, Κωνσταντακόπουλος, Παπαγεωργίου, Καρράς, Αντίοχος, Δελαπόρτας 1, Δραγώνας Αβαγιανός 2, Καλαμας.
Η ΝΕΠ παίζει τώρα το προσεχές Σάββατο στη Νίκαια με τον εκεί Αρη και θέλει να διευρύνει το νικηφόρο σερί της στο πρωτάθλημα.
Σαρώνει στην Α2 η ΝΕΠ, νίκησε και στο ντέρμπι με Νηρέα Γέρακα Σαρώνει στην Α2 η ΝΕΠ, νίκησε και στο ντέρμπι με Νηρέα Γέρακα Σαρώνει στην Α2 η ΝΕΠ, νίκησε και στο ντέρμπι με Νηρέα Γέρακα Σαρώνει στην Α2 η ΝΕΠ, νίκησε και στο ντέρμπι με Νηρέα Γέρακα Σαρώνει στην Α2 η ΝΕΠ, νίκησε και στο ντέρμπι με Νηρέα Γέρακα Σαρώνει στην Α2 η ΝΕΠ, νίκησε και στο ντέρμπι με Νηρέα Γέρακα