Σαρρής: «Χάνουμε βαθμούς από την διαιτησία»

Εκνευρισμένος ήταν μετά το τέλος του αγώνα, ο προπονητής του Πάτραι, Σταμάτης Σαρρής, ο οποίος είπε: « Το πρώτο ημίχρονο μας ανήκει, διαβάσαμε τις αδυναμίες του αντίπαλου, κάναμε πολλές φάσεις, αλλά για μία ακόμα φορά δεν βάλαμε γκολ. Κόντρα στη ροή, δεχτήκαμε γκολ, όμως αντιδράσαμε, ισοφαρίσαμε και στην αρχή του β΄ ημιχρόνου, κάναμε το 2-1. Πιεστήκαμε για λίγα λεπτά και πάλι από μία στατική φάση, δεχτήκαμε ισοφάριση. Για το γκολ στο φινάλε θέλω να δω τη φάση, όμως έρχονται διαιτητές που δεν μπορούν να ελέγξουν τέτοια παιχνίδια.

Δυστυχώς χάνουμε βαθμούς από την διαιτησία, ο επόπτης στην Γαστούνη μας ακύρωσε γκολ  για την ισοφάριση και ο παρατηρητής τον τιμώρησε για αλλοίωση του αποτελέσματος.

Πρέπει να μας σεβαστούν, δεν ζητάμε κάτι παραπάνω αφού προσπαθούμε να παίξουμε ποδόσφαιρο και να πάρουμε ότι μας αξίζει μέσα στο γήπεδο».