Σκορ και θέαμα από την Ενωση, μπουγέλο στον Ροκανά! – Βίντεο/Φωτογραφίες

Η Αθλητική Ενωση Γλαύκου Εσπερου ΑΟΠΑ ανέβασε στροφές από τη β΄ περίοδο της αναμέτρησης με την Παραμυθιά κι έπειτα κι έφτασε στην εύκολη νίκη.

Σκορ και θέαμα από την Ενωση, μπουγέλο στον Ροκανά! - Βίντεο/Φωτογραφίες Η Ενωση έπιασε πολύ υψηλά επίπεδα από τη β΄ περίοδο κι έπειτα

Αστραψε και βρόντηξε η Αθλητική Ενωση Γλαύκου Εσπερου ΑΟΠΑ στο παιχνίδι με την Παραμυθιά στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της National League 2. Η ομάδα του Πέταρ Πέτροβιτς επικράτησε με το εντυπωσιακό 76-48, κάνοντας επίδειξη δύναμης από τη β΄ περίοδο κι έπειτα. Μεγάλοι πρωταγωνιστές στη νίκη της Ενωσης στο ανακαινισμένο «παλατάκι» στα Κρύα Ιτεών ήταν οι Φίλιππος Ροκανάς και Αντώνης Πανόπουλος, με τον πρώτο να μπουγελώνεται από τον Βασίλη Μπαρδάκα στις δηλώσεις του στο pelop.gr αμέσως μετά το τέλος του αγώνα!

Σκορ και θέαμα από την Ενωση, μπουγέλο στον Ροκανά! - Βίντεο/Φωτογραφίες

Διαιτητές: Κηπώσης-Γεωργόπουλος-Μπερέτσος. Τα 10λεπτα: 9-9, 31-20 (ημιχ.), 53-35, 76-48.

ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ ΕΣΠΕΡΟΥ ΑΟΠΑ (Πέτροβιτς): Τζερμπατζίδης, Καραλής 5 (1), Κουνάδης, Θωμόπουλος, Κουνάδης, Ροκανάς 28 (3), Ρουμελιώτης 8, Πανόπουλος 12 (1), Μαράντης 6 (2), Αργυρόπουλος 2, Λ. Μπόγρης 4, Μπαρδάκας 6, Σερέτης 5 (1).

KAE ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ (Τσιρώνης): Μπόγιτσιτς 15, Μαλλιός 7, Σωτηρίου 10 (1), Κατσίβελος 4, Καμπακάς 3, Πετρόπουλος, Κακιούζης 3 (1), Μπιλιούρης 6, Δαγκάκης, Χασομερας, Τσακίρης.

Σκορ και θέαμα από την Ενωση, μπουγέλο στον Ροκανά! - Βίντεο/Φωτογραφίες Σκορ και θέαμα από την Ενωση, μπουγέλο στον Ροκανά! - Βίντεο/Φωτογραφίες Σκορ και θέαμα από την Ενωση, μπουγέλο στον Ροκανά! - Βίντεο/Φωτογραφίες