Τα κορίτσια της ΝΕΠ έχασαν 11-2 από τον Πανιώνιο

Την ήττα με το βαρύ 11-2 γνώρισε η γυναικεία ομάδα πόλο της ΝΕΠ στη Νέα Σμύρνη από τον Πανιώνιο, με τα «δελφίνια» να μη σκοράρουν για… 25 αγωνιστικά λεπτά!

Τα κορίτσια της ΝΕΠ έχασαν 11-2 από τον Πανιώνιο Βαριά ήττα για τη γυναικεία ομάδα πόλο της ΝΕΠ

Για 23 λεπτά ο Πανιώνιος κράτησε το μηδέν στην άμυνα του, προηγήθηκε 10-0 και εν τέλει επικράτησε με 11-2 επί της ΝΕΠ στο δημοτικό κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης για τη 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής Γυναικών του πόλο.
Ο νικητής είναι σταθερά στην 6η θέση της βαθμολογίας με 24 βαθμούς πλέον, η πατρινή ομάδα στην 11η με 6β.
Διαιτητές: Θωμάς-Κόκκινος. Τα 8λεπτα: 6-0, 1-0, 3-1, 1-1. Τα γκολ του Πανιωνίου: Σταυρίδου 1, Κοτσάφτη-Απέργη 1, Αρίμα Γιούμι 4, Ελ. Πάτερου 2, Δήμ. Παπαναστασίου 2, Δουλή 1.
ΝΕΠ (Κώστας Σακκαλής): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη 2, Δήμητρα Κοντάκου, Λάμπερτ, Ευφρ. Τσιμάρα, Μπαλάτσα, Ζαφειράκη, Κεπενού, Λαμπάτου, Λιαπάκη, Τούτσινα, Κονταλέξη, Μπεκρή, Προδρομίτη, Αναστασίου.