Τα κρούσματα κορονοϊού ανέβαλαν το παιχνίδι της Ολυμπιάδας!
Δεν θα γίνει το παιχνίδι με την Άθληση Μυτιλήνης
![Τα κρούσματα κορονοϊού ανέβαλαν το παιχνίδι της Ολυμπιάδας! κρούσματα](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2021/11/DSC_7458-873x432.jpg)
Αρκετά τα κρούσματα κορονοϊού στην Άθλεση Μυτιλήνης και έτσι το αρχικά προγραμματισμένο για αύριο παιχνίδι της με την Ολυμπιάδα στην Πάτρα για την 7η αγωνιστική της Α2 Εθνικής βόλεϊ αναβλήθηκε.
Η σχετική ανακοίνωση της ΕΟΠΕ έχει ως εξής:
«Σας γνωρίζουμε ότι, σύμφωνα με το άρθρο 10 της Ειδικής Προκήρυξης του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, όπως αυτό συμπληρώθηκε με την υπ’ αριθμ. πρωτ. 5099/6.12.2021 Συμπληρωματική Ειδική Προκήρυξη και την παρ. 15.4.6. του Υγειονομικού Αγωνιστικού Πρωτοκόλλου Πετοφαίρισης, ο αγώνας του πρωταθλήματος Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών μεταξύ των ομάδων:
ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ – ΑΘΛΗΣΗΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ προγραμματισμένος να διεξαχθεί αύριο Σάββατο 18/12/2021 στο Κλειστό Γυμναστήριο Ολυμπιάδας ΑΝΑΒΑΛΛΕΤΑΙ, λόγω κρουσμάτων covid-19 σε 5 αθλητές του ΑΘΛΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ».
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News