Τελικός Κυπέλλου: Εχει απάντηση ο Διαγόρας στο 2-0 του Πάτραι;

Σε περίπατο εξελίσσεται ο τελικός για τον Πάτραι, ο Διαγόρας ψάχνει ένα γκολ για να ξαναμπεί στο παιχνίδι

Απρόσμενα καλά για το Πάτραι εξελίσσεται ο τελικός του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, καθώς στο ημίχρονο προηγείται 2-0 του Διαγόρα.

Στο 16′ μετά από λάθος γύρισμα του Γκολφινόπουλου, ο Λιμάτσι βγήκε μόνος του με τον Θανόπουλο, τον πλάσαρε και άνοιξε το σκορ για το Πάτραι.

Οκτώ λεπτά αργότερα, ο Θεοφάνης με σουτ μέσα από την περιοχή και αριστέρα, νίκησε τον Θανόπουλο και έκανε το 2-0 για τους «πράσινους», κάτι που ανάγκασε τον προπονητή του Διαγόρα, Ανδρέα Ανδρούτσου να προχωρήσει πολύ γρήγορα σε δύο αλλαγές.

Για να δούμε αν ο Διαγόρας θα έχει απάντηση στο β’ ημίχρονο.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Α. Ανδρούτσος): Θανόπουλος, Λεγάτος, Γκολφινόπουλος (28′ Καφεντζής), Σιδέρης, Νικολακόπουλος, Καράμπουλας, Σταυρόπουλος, Αποστολόπουλος, Σκούρτας, Γεωργαντόπουλος, Μπαρλάς (28′ Θωμάς).

ΑΠΣ ΠΑΤΡΑΙ (Στ. Σαρρής): Φωτόπουλος, Β. Γερογιάννης, Θεοφάνης, Στανής, Ν. Βλασόπουλος, Ζέλος, Θ. Βλασόπουλος, Μαστραντωνάκης, Σαμπανέι, Ζελενίτσας, Λιμάτσι.