Το Πάτραι φιλική ήττα από τον Αίαντα Γαστούνης

Την φιλική ήττα  γνώρισα το βράδυ του Σαββάτου, η ομάδα του Πάτραι η οποία έχασε με 2-1 από τον Αίαντα Γαστούνης, σε φιλικό που έγινε στο γήπεδο Προσφυγικών.

Το γκολ για την πατρινή ομάδα σημείωσε ο Σουγλέρης στο 20΄ ο οποίος έκανε το 1-0  που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Η ομάδα της Γαστούνης αντέδρασε στο β΄ ημίχρονο και  εκμεταλλεύτηκε τις  αλλαγές που έκαναν οι «πράσινοι»  ώστε να κάνει δοκιμές ο Σαρρής με αποτέλεσμα να πάρει τη νίκη με 2-1.

Για τους φιλοξενούμενους σκόραρε στο 75΄ ο Κουλούρης  ο οποίος στο 84΄ έκανε το 1-2.

ΠΑΤΡΑΙ (Σαρρής): Βορύλλας, Θεοφάνης, Σούλης, Γιαννόπουλος,  Ζελενίτσας, Σουγλέρης, Ν. Βλασόπουλος, Θ. Βλασόπουλος, Μαστραντωνάκης, Πυλαρινός, Λιμάτσι.

Στο Β΄ ημίχρονο, αγωνίστηκαν οι εξής: Μητρόπουλος, Σαμπανεί, Ζέλος και  Φωτόπουλος.