Τρομερός Γλαύκος, μεγάλη νίκη με την Καλαμάτα – Φωτογραφίες

Ο Γλαύκος δικαιούται να βλέπει, πλέον, το μέλλον του στη Γ΄ Εθνική μπάσκετ με μεγαλύτερη αισιοδοξία μετά τη μεγάλη νίκη απέναντι στην ισχυρή Καλαμάτα.

Τρομερός Γλαύκος, μεγάλη νίκη με την Καλαμάτα - Φωτογραφίες Ο Γλαύκος πανηγυρίζει μια ιστορική νίκη

Τη νίκη της αγωνιστικής πέτυχε ο Γλαύκος στο εντός έδρας παιχνίδι με την Καλαμάτα (σκορ 84-81), βυθίζοντας το Μεσσηνιακό συγκρότημα ακόμη περισσότερο από τις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας στον Α΄ Ομιλο της Γ΄ Εθνικής μπάσκετ. Παράλληλα, η ομάδα των Σπύρου Γκοργκόλη και Νίκου Πολίτη πήρε βαθιά ανάσα στη μάχη της παραμονής. Ο προπονητής του Γλαύκου Σπύρος Γκοργκόλης δήλωσε τα εξής μετά το παιχνίδι: «Είχαμε ένα εκπληκτικό α΄ ημίχρονο το οποίο μας έδωσε παρακαταθήκη 18 πόντους. Στο β΄ ημίχρονο όπως ήταν και λογικό η Καλαμάτα αντέδρασε και όντας υπερβολικά εύστοχη στο τρίποντο μας δυσκόλεψε. Παρόλα αυτά τα παιδιά έβγαλαν ψυχή και μυαλό στα τελευταία λεπτά και καταφέραμε να κάνουμε μια τεράστια νίκη». Διαιτητές: Τζιμινίδης-Περδετζόγλου. Τα 10λεπτα: 24-12, 49-31 (ημ.), 67-55, 84-81.

ΓΛΑΥΚΟΣ (Γκοργκόλης, Πολίτης): Χουλιάρας 7, Τσακίρης 17 (2), Διαμαντόπουλος 18 (3), Σταθόπουλος 3, Ροκανάς 14 (3), Σπύρου, Καραγγελής, Σταμίρης 6, Παλλαδινός 16 (2), Σιδάς 3.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Νώντας): Χατζηάγγελου, Τσέλλος 18 (6), Μπούσι 10 (2), Πολίτης 1, Νάκης 17 (2), Σαλάι 12 (1), Περρωτής 12, Πέζος 7 (1), Μπάκας 4.

Τρομερός Γλαύκος, μεγάλη νίκη με την Καλαμάτα - Φωτογραφίες Τρομερός Γλαύκος, μεγάλη νίκη με την Καλαμάτα - Φωτογραφίες Τρομερός Γλαύκος, μεγάλη νίκη με την Καλαμάτα - Φωτογραφίες Τρομερός Γλαύκος, μεγάλη νίκη με την Καλαμάτα - Φωτογραφίες Τρομερός Γλαύκος, μεγάλη νίκη με την Καλαμάτα - Φωτογραφίες Τρομερός Γλαύκος, μεγάλη νίκη με την Καλαμάτα - Φωτογραφίες Τρομερός Γλαύκος, μεγάλη νίκη με την Καλαμάτα - Φωτογραφίες Τρομερός Γλαύκος, μεγάλη νίκη με την Καλαμάτα - ΦωτογραφίεςΤρομερός Γλαύκος, μεγάλη νίκη με την Καλαμάτα - Φωτογραφίες