Ευνοϊκή ήταν η κλήρωση των ελληνικών ομάδων στο Europa Conference League. Η ΑΕΚ, αν ξεπεράσει το εμπόδιο της Βελέζ, θα παίξει στον τρίτο προκριματικό της διοργάνωσης με τον νικητή του αγώνα Ελφσμποργκ (Σουηδία) – Μιλσάμι (Μολδαβία), ο ΠΑΟΚ, που είναι ήδη στον γ’ προκριματικό, έπεσε πάνω στο ζευγάρι Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο)-Μποχέμιανς (Ιρλανδία) και ο Αρης, αν προκριθεί επί της Αστάνα, θα παίξει με τον νικητή από το Κουόπιο (Φινλανδία)-Βόρσκλα Πολτάβα (Ουκρανία).