Ζήτησαν ταυτοπροσωπία, ο ποδοσφαιριστής έφυγε γιατί είχε δουλειά…

Το σκηνικό περιέγραψε διαιτητής στο φύλλο αγώνα με λεπτομέρειες

Ζήτησαν ταυτοπροσωπία, ο ποδοσφαιριστής έφυγε γιατί είχε δουλειά...

Απίστευτα πράγματα σε αγώνα Β’ Κατηγορίας, ο οποίος διεξήχθη το πρωί της Κυριακής (23/1) στο γήπεδο Προσφυγικών.

Σύμφωνα με τα όσα αναφέρει στο φύλλο αγώνα ο διαιτητής της αναμέτρησης ΑΕ Αρόης – Ανω Καστρίτσι (2-1), Σωτήρης Παπαχρήστος, οι γηπεδούχοι του ζήτησαν στο ημίχρονο του αγώνα να γίνει ταυτοπροσωπία, διότι προφανώς είχαν την αποψία ότι κάποιος ή κάποιοι ποδοσφαιριστές των φιλοξενούμενων έπαιζαν παράτυπα.
Συμπτωματικά, εκείνη την ώρα, ένας ποδοσφαιριστής του Ανω Καστριτσίου έφυγε βιαστικά από το γήπεδο, επειδή όπως έλεγαν οι άνθρωποι της ομάδας, είχε δουλειά. Δείτε χαρακτηριστικά τι αναφέρεται στο φύλλο αγώνα:
«Με τη λήξη του α’ ημιχρόνου και κατευθυνόμενοι προς τα αποδυτήρια, ο αρχηγός της γηπεδούχου ομάδας Αρόης ΑΕ, μου ζήτησε να κάνω ταυτοπροσωπία της φιλοξενούμενης ομάδας Ανω Καστρίτσι.

Μέχρι να πάρω τα δελτία και να πάω στα αποδυτήρια της φιλοξενούμενης, ο ποδοσφαιριστής του Ανω Καστριτσίου Κρότσε Β. με αρ. φ. 4 είχε φύγει από το γήπεδο και μου είπαν ότι είχε δουλειά γι’ αυτό έφυγε γρήγορα. Ολοι οι υπόλοιποι ποδοσφαιριστές ταυτοποιήθηκαν και βρέθηκαν νόμιμοι.

Ο μόνος που δεν ταυτοποιήθηκε ήταν ο προαναφερόμενος με αποτέλεσμα να κρατήσω το δελτίο αθλητικής ιδιότητας και να το παραδώσω στην ΕΠΣ Αχαΐας».