ΜΙΚΡΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ VIDEO

Ενημέρωση απο την Εφημερίδα «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ»


Ερασιτεχνικό Ποδόσφαιρο: Ενδιαφέρουσες μάχες σε Α

Ερασιτεχνικό Ποδόσφαιρο: Ενδιαφέρουσες μάχες σε Α' και Β' Κατηγορία



Με την 17η αγωνιστική συνεχίζεται σήμερα και αύριο η Α' Κατηγορία της ΕΠΣ Αχαΐας με το ντέρμπι, Δόξα Παραλίας-Πανμοβριακός, να ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα το οποίο έχει ως εξής:
Α' ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Ζαρουχλεΐκων, 3 μ.μ.: Ατρόμητος-Πάτρα 2005, Πετρόπουλος.
Γηπ. Παραλίας, 3 μ.μ.: Δόξα Παραλίας-Πανμοβριακός, Χρονάς.
Γηπ. Χαλανδρίτσας, 3 μ.μ.: Δόξα Χαλανδρίτσας-Αχαιός, Ρουμπάνης.
Γηπ. Α. Κάνιστρας, 3 μ.μ.: Πήγασος-Αναγέννηση Πατρών, Παπαδόπουλος.
Β' ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Αγυιάς, 3 μ.μ.: Αετός Πατρών-ΑΠΣ Πάτραι, Καδδάς.
Γηπ. Ακράτας, 3 μ.μ.: Αιγείρα/Ακράτα-Παναιγιάλειος, εκτός ΕΠΣ Αχαΐας.
Γηπ. Προαστείου, 4.30 μ.μ.: Νίκη-ΑΠΟ Αρόη, Μέρμηγκας.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Α ΟΜΙΛΟΣ
Α ΓΚΟΛ Β
Αχαϊκή 16 50-15 40
Ατρόμητος 16 52-23 37
Πανμοβριακός 16 36-21 34
Δόξα Παραλ. 16 31-21 31
Δίας 16 22-23 20
Αστέρας Τσουκ. 16 17-24 18
Πήγασος 16 19-34 18
Πάτρα 2005 15 17-20 16
Δόξα Χαλανδρ. 16 14-27 15
Λιμνοχώρι 16 14-35 14
Αχαιός 15 2-6-7 12
Αναγέννηση 16 16-33 12
Β ΟΜΙΛΟΣ
Α ΓΚΟΛ Β
Παναιγιάλειος 16 42-3 41
Κεραυνός 16 41-11 36
Αετός Πατρών 16 28-8 33
Νίκη 16 35-18 30
Αρης Πατρών 16 29-20 27
ΑΠΣ Πάτραι 16 25-19 24
Θύελλα Αιγίου 16 19-28 18
Αιγείρα/Ακράτα 16 18-29 18
ΑΕ Καλαβρύτων 16 18-29 17
Δαβουρλής 16 12-27 13
Ηρακλής Πατρών 16 13-37 10
ΑΠΟ Αρόη 16 8-59 2


Πολλά τα παιχνίδια με ενδιαφέρον στο σημερινό πρόγραμμα της Β' Κατηγορίας. Ξεχωρίζει το Απόλλων Εγλυκάδας-Ανω Καστρίτσι. Αναλυτικά τα παιχνίδια και οι διαιτητές έχουν ως εξής:
Α' ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Πετρωτού, 3 μ.μ.: Ικαρος Πετρωτού-Λέων, Σαμαρτζής.
Γηπ. Κ. Ζάρρας, 3 μ.μ.: Πολύτεκνος-Παναχαϊκός, Μαχαίρας-Μουστάκας.
Γηπ. Βραχνεΐκων, 3 μ.μ.: Καμίνια- Δάφνη, Ταξιάρχης.
Γηπ. Λακκόπετρας, 3 μ.μ.: Δόξα Νιφορεΐκων-Περιβόλα, Παναγιωτακόπουλος.
Β' ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Ρίου, 3 μ.μ.: Αναγέννηση Ψαθοπύργου-Αργυρά, Πράνταλος.
Γηπ. Καμαρών, 3 μ.μ.: Αχιλλέας Καμαρών- Αετός Ρίου, Φωκάς.
Γηπ. Α. Κάνιστρας, 5.30 μ.μ.: Απόλλων Εγλυκάδας-Ανω Καστρίτσι, Αθανασόπουλος.
*Για το πρωτάθλημα της Γ' Κατηγορίας (Β' Ομιλος) σήμερα θα γίνουν τα εξής παιχνίδια:
Γηπ. Ροδιάς, 3 μ.μ.: ΑΕ Αιγίου- ΑΕ Αρόης, Σπυρόπουλος.
Γηπ. Αγυιάς, 6 μ.μ.: Σπάρτακος-Πυρσός, Γαλάνης.











Αποστολή με E-mail Εκτύπωση












Πελοπόννησος
 
 





Τελευταία [14:12:33]