ΜΙΚΡΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ VIDEO

Ενημέρωση απο την Εφημερίδα «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ»


Α

Α' Κατηγορία: Πέφτει η αυλαία με κομβικό ματς



Και κάπως έτσι φτάσαμε στο φινάλε της κανονικής διάρκειας του φετινού πρωταθλήματος της Α΄ Κατηγορίας της ΕΠΣ Αχαϊας.
Εχουν κριθεί σχεδόν τα πάντα στην κορυφή των δυο Ομίλων, αλλά και σε ό,τι αφορά τις θέσεις των πλέι-οφ, με τον Αετό Πατρών να έχει καταφέρει με τις δύο σερί νίκες του και τις ισάριθμες απώλειες του Κεραυνού, να πλησιάσει την ομάδα του Αγίου Βασιλείου στον ένα βαθμό, με αποτέλεσμα το μεταξύ τους σημερινό ντέρμπι να κρίνει τη 2η θέση του Β΄ Ομίλου και την 3η στη συνολική βαθμολογία της β΄ φάσης. Το παιχνίδι θα διεξαχθεί στο γήπεδο της Αγυιάς, με ώρα έναρξης τις 3.30μ.μ. και διαιτητή τον Γιώργο Αθανασόπουλο.
Για τον Β΄ Ομιλο ξεχωρίζει και η αναμέτρηση ανάμεσα σε Νίκη Προαστείου και ΑΠΣ Πάτραι, με τους δυο αντιπάλους να «τρέχουν» ένα σερί τριών νικών. Το ντέρμπι θα διεξαχθεί στο γήπεδο του Προαστείου, με ώρα έναρξης τις 3.30μ.μ. και διαιτητή τον Γιάννη Καλύβα.
Στα αξιοσημείωτα και η τελευταία ευκαιρία που θα έχει σήμερα ο ΑΠΟ Αρόη να πετύχει την πρώτη του νίκη στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος (αντίπαλος, βέβαια, είναι ο Αρης Πατρών εκτός έδρας...).
Αναλυτικά όλα τα σημερινά παιχνίδια σε Α΄ και Β΄ Ομιλο, μαζί με τους διαιτητέρς που θα τα διευθύνουν, έχουν ως εξής:
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Παραλίας, 3.30μ.μ.: Δόξα Παραλίας-Πάτρα 2005, Οικονόμου.
Γηπ. Ζαρουχλεΐκων, 3.30μ.μ.: Ατρόμητος-Αστέρας Τσουκαλεΐκων, Σαφαρίκας.
Γηπ. Χαλανδρίτσας, 3.30μ.μ.: Δόξα Χαλανδρίτσας-Δίας, Φωκάς.
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Ακράτας, 3.30μ.μ.: Αιγείρα/Ακράτα-Θύελλα Αιγίου, Χρονάς.
Γηπ. «Α. Κάνιστρας», 3.30μ.μ.: Αρης Πατρών-ΑΠΟ Αρόη, Πράνταλος.
Γηπ. Προαστείου, 3.30μ.μ.: Νίκη Προαστείου-ΑΠΣ Πάτραι, Καλύβας.
Γηπ. Αγυιάς, 3.30μ.μ.: Αετός Πατρών-Κεραυνός, Αθανασόπουλος.
Δημ. Στάδιο Αιγίου, 4μ.μ.: Παναιγιάλειος-Καλάβρυτα, Ρουμπάνης.


ΟΙ ΕΙΔΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
ΠΛΕΙ ΟΦ
Παναιγιάλειος 56 6
Αχαϊκή 53 5
Ατρόμητος 52 4
Κεραυνός 46 2
Αετός 45 1
Νίκη Πρ. 43 1
Πανμοβριακός 42 0
Δόξα Παρ. 41 0

ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ
Αρης 34 11
Πάτραι 33 10
Αστέρας Τσουκ. 27 8
Πήγασος 27 8
Πάτρα 2005 23 7
Δίας 22 7
Θύελλα Αιγ. 21 6
Καλάβρυτα 21 6
Δαβουρλής 19 6
Αναγέννηση 19 6
Ηρακλής Π. 19 6
Αιγ./Ακράτα 18 5
Λιμνοχώρι 17 5
Δόξα Χαλ. 16 5
Αχαιός 14 4
ΑΠΟ Αρόη 2 0


Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Συνέχεια με 8 παιχνίδια
Μια 8άδα αγώνων περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα σε Α΄ και Β΄ Ομιλο στο πρωτάθλημα της Β΄ Κατηγορίας της ΕΠΣ Αχαϊας. Η πλειοψηφία των αναμετρήσεων (6) αφορά τον Α΄ Ομιλο, ενώ οι υπόλοιπες είναι για τον Β΄. Αναλυτικά όλοι οι αγώνες, με τους αντίστοιχους διαιτητές, έχουν ως εξής:
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Νιφορεΐκων, 3μ.μ.: Δόξα Νιφορεΐκων-Καμίνια, Μέρμηγκας.
Γηπ. Αλισσού, 3.30μ.μ.: Λέων-Πετεινοί, Ταξιάρχης.
Γηπ. «Κ. Ζάρρας», 3.30μ.μ.: Παναχαϊκός-Ατρόμητος Λάππα, Πετρόπουλος.
Γηπ. Πετρωτού, 3.30μ.μ.: Ικαρος Πετρωτού-Καλλιθέα, Ασπρουλόπουλος.
Γηπ. «Α. Κάνιστρας», 5.45μ.μ.: Αχαϊκός-Πολύτεκνος, Μπλίκας.
Γηπ. «Α. Κάνιστρας», 8μ.μ.: Αστέρας Μιντιλογλίου-Περιβόλα, Παπαδόπουλος.
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Ρίου, 3.30μ.μ.: Ανω Καστρίτσι-Αετός Ρίου, Καδδάς.
Γηπ. Καμαρών, 3.30μ.μ.: Αχιλλέας Καμαρών-Αβυθος, Γιαννόπουλος.




Αποστολή με E-mail Εκτύπωση







Πρόσφατα
[χθες 20:04]  «Η ζωή μας θα αλλάξει», o Τίμος...
[χθες 16:49]  Η Ακαδημία των Σπορ ενστάσεις στην...
[χθες 14:58]  Ο στίβος «παρών» στην Αιμοδοσία
[χθες 14:23]  Παίζει πόλο και ποζάρει πάνω σε...
[χθες 14:21]  Ο Τόνι Μέιερ ξαναγίνεται πατέρας...
[χθες 12:19]  Ανδρέας Λαμπρόπουλος από την...
[χθες 12:00]  Β. Αθανασίου: «Ευτυχώς πρόλαβα να...
[χθες 08:17]  Νόρα Δράκου: Πρέπει να βρεθεί λύση...








Πελοπόννησος
 
 





Τελευταία [00:45:32]