ΜΙΚΡΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ VIDEO

Ενημέρωση απο την Εφημερίδα «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ»


Το πρόγραμμα των πρωταθλημάτων της ΕΣΚΑ-Η - Το μήνυμα του Τάκη Τσαγκρώνη

Το πρόγραμμα των πρωταθλημάτων της ΕΣΚΑ-Η - Το μήνυμα του Τάκη Τσαγκρώνη



«Φέτος τα πράγματα θα είναι διαφορετικά από άλλες χρονιές. Θέλω να πιστεύω ότι όλο αυτό που βιώνουμε θα είναι κάτι παροδικό, το οποίο θα το ξεπεράσουμε με την συνεργασία όλων μας».
Υπό άλλες συνθήκες ο Τάκης Τσαγκρώνης θα προχωρούσε στις παραπάνω τοποθετήσεις ενώπιον των σωματείων-μελών της ΕΣΚΑ-Η, κατά τη διάρκεια των κληρώσεων σε Α1 και Α2 Κατηγορία. Τελικά ο πρόεδρος της Ενωσης και γενικός γραμματέας της ΕΟΚ έστειλε το μήνυμά του ενόψει της νέας σεζόν μέσω της «Π» αμέσως μετά το πέρας των χθεσινών κληρώσεων που πραγματοποιήθηκαν κεκλεισμένων των θυρών ελέω Covid-19.
«Εκείνο που είναι το πιο σημαντικό από όλα, πιο πάνω ακόμη και από το αγαπημένο μας μπάσκετ, είναι η υγεία», παρατήρησε ο Τάκης Τσαγκρώνης και πρόσθεσε: «Με συνεννόηση όλων των εμπλεκόμενων πλευρών όλα θα πάνε καλά. Οφείλουμε να εφαρμόζουμε όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα, προκειμένου να συμβάλλουμε στη μείωση της εξάπλωσης του ιού».
Τέλος, ο «Sir Takis» ευχήθηκε καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες, καθώς επίσης και σε όλους τους εμπλεκόμενους με τα τοπικά πρωταθλήματα, δηλαδή σε διαιτητές, γραμματεία, δημοσιογράφους, κλπ. παρόντες στην κλήρωση και ο πρόεδρος της Επιτροπής Πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ-Η, Δημήτρης Ρόζης και τα άλλα μέλη και οι συνεργάτες της Ενωσης.


Γεμάτες Δευτέρες και Τετάρτες!
Το πρώτο τζάμπολ και στα δυο πρωταθλήματα θα δοθεί το διήμερο 10-11 Οκτωβρίου. Το «κυρίως πιάτο» στην Α1 ΕΣΚΑ-Η θα «σερβίρεται» τα βράδια της Δευτέρας, ενώ αντίθετα η πλειοψηφία των αγώνων στην Α2 ΕΣΚΑ-Η θα είναι προγραμματισμένη για την Τετάρτη. Στην Α2 ΕΣΚΑ-Η, η Κεφαλονιά θα αγωνίζεται πάντα το Σάββατο ή το πιθανότερο Κυριακή, ενώ λογικά θα ισχύσει αυτό που ίσχυε και τα προηγούμενα χρόνια για τον Πανωλενειακό που τα εντός έδρας παιχνίδια του γίνονταν πάντα Δευτέρα. Να σημειωθεί ότι, εκτός απροόπτου, το τηλεοπτικό κανάλι Super B θα μεταδίδει κάθε εβδομάδα και ένα παιχνίδι της Α1 Κατηγορίας σε μαγνητοσκόπηση. Τόσο η Α1 όσο και η Α2 ΕΣΚΑ-Η θα πρέπει να έχουν ολοκληρωθεί έως τις 15 Ιουνίου 2021.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ Α1 ΕΣΚΑ-Η
1η Αγωνιστική
Ολυμπιάδα-ΝΕΠ
Παναχαϊκός-Νίκη
Εσπερος ΑΟΠΑ-Αραχωβίτικα/Ακταίο
Γαλήνη-Απολλωνιάδα
Ολυμπιονίκης-Προμηθέας 2014
Ανδραβίδα-Κεραυνός
2η Αγωνιστική
Νίκη-Ολυμπιάδα
Αραχωβίτικα/Ακταίο-Παναχαϊκός
Απολλωνιάδα-Εσπερος ΑΟΠΑ
Κεραυνός-Ολυμπιονίκης
Προμηθέας 2014-Γαλήνη
ΝΕΠ-Ανδραβίδα
3η Αγωνιστική
Ολυμπιάδα-Αραχωβίτικα/Ακταίο
Παναχαϊκός-Απολλωνιάδα
Εσπερος ΑΟΠΑ-Προμηθέας 2014
Γαλήνη-Κεραυνός
Ολυμπιονίκης-Ανδραβίδα
ΝΕΠ-Νίκη
4η Αγωνιστική
Απολλωνιάδα-Ολυμπιάδα
Προμηθέας 2014-Παναχαϊκός
Κεραυνός-Εσπερος ΑΟΠΑ
Ανδραβίδα-Γαλήνη
Ολυμπιονίκης-ΝΕΠ
Αραχωβίτικα/Ακταίο-Νίκη
5η Αγωνιστική
Ολυμπιάδα-Προμηθέας 2014
Παναχαϊκός-Κεραυνός
Εσπερος ΑΟΠΑ-Ανδραβίδα
Γαλήνη-Ολυμπιονίκης
ΝΕΠ-Αραχωβίτικα/Ακταίο
Νίκη-Απολλωνιάδα
6η Αγωνιστική
Κεραυνός-Ολυμπιάδα
Ανδραβίδα-Παναχαϊκός
Ολυμπιονίκης-Εσπερος ΑΟΠΑ
Γαλήνη-ΝΕΠ
Προμηθέας 2014-Νίκη
Απολλωνιάδα-Αραχωβίτικα/Ακταίο
7η Αγωνιστική
Ολυμπιάδα-Ανδραβίδα
Παναχαϊκός-Ολυμπιονίκης
Εσπερος ΑΟΠΑ-Γαλήνη
ΝΕΠ-Απολλωνιάδα
Νίκη-Κεραυνός
Αραχωβίτικα/Ακταίο-Προμηθέας 2014
8η Αγωνιστική
Γαλήνη-Παναχαϊκός
Ολυμπιονίκης-Ολυμπιάδα
Εσπερος ΑΟΠΑ-ΝΕΠ
Ανδραβίδα-Νίκη
Κεραυνός-Αραχωβίτικα/Ακταίο
Προμηθέας 2014-Απολλωνιάδα
9η Αγωνιστική
Παναχαϊκός-Εσπερος ΑΟΠΑ
Ολυμπιάδα-Γαλήνη
ΝΕΠ-Προμηθέας 2014
Νίκη-Ολυμπιονίκης
Αραχωβίτικα/Ακταίο-Ανδραβίδα
Απολλωνιάδα-Κεραυνός
10η Αγωνιστική
Εσπερος ΑΟΠΑ-Ολυμπιάδα
Παναχαϊκός-ΝΕΠ
Γαλήνη-Νίκη
Ολυμπιονίκης-Αραχωβίτικα/Ακταίο
Ανδραβίδα-Απολλωνιάδα
Κεραυνός-Προμηθέας 2014
11η Αγωνιστική
Ολυμπιάδα-Παναχαϊκός
Νίκη-Εσπερος ΑΟΠΑ
ΝΕΠ-Κεραυνός
Απολλωνιάδα-Ολυμπιονίκης
Προμηθέας 2014-Ανδραβίδα
Αραχωβίτικα/Ακταίο-Γαλήνη
* Οι αγώνες του β΄ γύρου θα γίνουν αντίστροφα.
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ Α2 ΕΣΚΑ-Η
1η Αγωνιστική
Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ-Φαέθων
Διαγόρας-Κεφαλονιά
Ακράτα-Α.Ο. Δύμης ΄07
Αστέρας-Κρόνος
ΑΕ Αγυιάς-ΕΑ Παραλίας
Πανωλενειακός-Πυρσός
Ηρακλής-Σκαγιοπούλειο
Ρεπό: Πήγασος
2η Αγωνιστική
Φαέθων-Πήγασος
Κεφαλονιά-Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ
Α.Ο. Δύμης ΄07-Διαγόρας
Κρόνος-Ακράτα
ΕΑ Παραλίας-Αστέρας
Πυρσός-ΑΕ Αγυιάς
Σκαγιοπούλειο-Πανωλενειακός
Ρεπό: Ηρακλής
3η Αγωνιστική
Πήγασος-Κεφαλονιά
Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ-Α.Ο. Δύμης ΄07
Διαγόρας-Κρόνος
Ακράτα-ΕΑ Παραλίας
Αστέρας-Πυρσός
ΑΕ Αγυιάς-Σκαγιοπούλειο
Πανωλενειακός-Ηρακλής
Ρεπό: Φαέθων
4η Αγωνιστική
Α.Ο. Δύμης ΄07-Πήγασος
Κρόνος-Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ
ΕΑ Παραλίας-Διαγόρας
Πυρσός-Ακράτα
Σκαγιοπούλειο-Αστέρας
Ηρακλής-ΑΕ Αγυιάς
Κεφαλονιά-Φαέθων
Ρεπό: Πανωλενειακός
5η Αγωνιστική
Πήγασος-Κρόνος
Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ-ΕΑ Παραλίας
Διαγόρας-Πυρσός
Ακράτα-Σκαγιοπούλειο
Αστέρας-Ηρακλής
ΑΕ Αγυιάς-Πανωλενειακός
Φαέθων-Α.Ο. Δύμης ΄07
Ρεπό: Κεφαλονιά
6η Αγωνιστική
ΕΑ Παραλίας-Πήγασος
Πυρσός-Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ
Σκαγιοπούλειο-Διαγόρας
Ηρακλής-Ακράτα
Πανωλενειακός-Αστέρας
Κρόνος-Φαέθων
Α.Ο. Δύμης ΄07-Κεφαλονιά
Ρεπό: ΑΕ Αγυιάς
7η Αγωνιστική
Πήγασος-Πυρσός
Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ-Σκαγιοπούλειο
Διαγόρας-Ηρακλής
Ακράτα-Πανωλενειακός
Αστέρας-ΑΕ Αγυιάς
Φαέθων-ΕΑ Παραλίας
Κεφαλονιά-Κρόνος
Ρεπό: Α.Ο. Δύμης ΄07
8η Αγωνιστική
Σκαγιοπούλειο-Πήγασος
Ηρακλής-Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ
Πανωλενειακός-Διαγόρας
ΑΕ Αγυιάς-Ακράτα
Πυρσός-Φαέθων
ΕΑ Παραλίας-Κεφαλονιά
Κρόνος-Α.Ο. Δύμης ΄07
Ρεπό: Αστέρας
9η Αγωνιστική
Πήγασος-Ηρακλής
Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ-Πανωλενειακός
Διαγόρας-ΑΕ Αγυιάς
Ακράτα-Αστέρας
Φαέθων-Σκαγιοπούλειο
Κεφαλονιά-Πυρσός
Α.Ο. Δύμης ΄07-ΕΑ Παραλίας
Ρεπό: Κρόνος
10η Αγωνιστική
Πανωλενειακός-Πήγασος
ΑΕ Αγυιάς-Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ
Αστέρας-Διαγόρας
Ηρακλής-Φαέθων
Σκαγιοπούλειο-Κεφαλονιά
Πυρσός-Α.Ο. Δύμης ΄07
ΕΑ Παραλίας-Κρόνος
Ρεπό: Ακράτα
11η Αγωνιστική
Πήγασος-ΑΕ Αγυιάς
Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ-Αστέρας
Διαγόρας-Ακράτα
Φαέθων-Πανωλενειακός
Κεφαλονιά-Ηρακλής
Α.Ο. Δύμης ΄07-Σκαγιοπούλειο
Κρόνος-Πυρσός
Ρεπό: ΕΑ Παραλίας
12η Αγωνιστική
Αστέρας-Πήγασος
Ακράτα-Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ
ΑΕ Αγυιάς-Φαέθων
Πανωλενειακός-Κεφαλονιά
Ηρακλής-Α.Ο. Δύμης ΄07
Σκαγιοπούλειο-Κρόνος
Πυρσός-ΕΑ Παραλίας
Ρεπό: Διαγόρας
13η Αγωνιστική
Πήγασος-Ακράτα
Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ-Διαγόρας
Φαέθων-Αστέρας
Κεφαλονιά-ΑΕ Αγυιάς
Α.Ο. Δύμης ΄07-Πανωλενειακός
Κρόνος-Ηρακλής
ΕΑ Παραλίας-Σκαγιοπούλειο
Ρεπό: Πυρσός
14η Αγωνιστική
Διαγόρας-Πήγασος
Ακράτα-Φάθεων
Αστέρας-Κεφαλονιά
ΑΕ Αγυιάς-Α.Ο. Δύμης ΄07
Πανωλενειακός-Κρόνος
Ηρακλής-ΕΑ Παραλίας
Σκαγιοπούλειο-Πυρσός
Ρεπό: Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ
15η Αγωνιστική
Πήγασος-Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ
Φαέθων-Διαγόρας
Κεφαλονιά-Ακράτα
Α.Ο. Δύμης ΄07-Αστέρας
Κρόνος-ΑΕ Αγυιάς
ΕΑ Παραλίας-Πανωλενειακός
Πυρσός-Ηρακλής
Ρεπό: Σκαγιοπούλειο
* Οι αγώνες του β΄ γύρου θα γίνουν αντίστροφα.
Του ΚΩΣΤΑ ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ




Αποστολή με E-mail Εκτύπωση







Πρόσφατα
[χθες 22:31]  Ατρόμητος Πατρών: Απέκτησε τον...
[χθες 21:32]  LIVE: Η 3η αγωνιστική της Α1...
[χθες 19:46]  Κρούσμα στη Νίκη Προαστείου!...
[χθες 19:10]  Λ. Αυγενάκης: Χάος και έλλειψη...
[χθες 18:39]  Ο Απόλλων σουτάρει περισσότερα...
[χθες 18:25]  Κεραυνός: Πήρε και Κωνσταντόπουλο
[χθες 17:37]  Μήνυμα Βετούλα: «Στην επίθεση...
[χθες 16:10]  Απολύμανση στο «Τόφαλος» λόγω των...








Πελοπόννησος
 
 





Τελευταία [09:03:57]