Το μέλλον ανήκει στα νέα κορίτσια της ΝΕΠ

Η ομάδα πόλο Προμίνι της ΝΕΠ κέρδισε πολυτιμες εμπειρίες στους αγώνες που φιλοξενήθηκαν στο κολυμβητήριο της Πάτρας.

ΝΕΠ Η ομάδα πόλο Προμίνι της ΝΕΠ

Με ισοπαλία με σκορ 4-4 στο παιχνίδι με το ΕΑΤ Ελληνικό Κολλέγιο ολοκλήρωσε η ομάδα πόλο Προμίνι της ΝΕΠ τις υποχρεώσεις της στους αγώνες της Πάτρας. Οι περίοδοι: 2-1, 2-3. Τα γκολ της ΝΕΠ: Τσίγκα 3, Λαμπάτου 1.

Είχε προηγηθεί η άνετη νίκη επί του Εθνικού με σκορ 16-6. Η πατρινή ομαδα προηγήθηκε με 8-2 στην α’ περίοδο και στην επόμενη με 8-4, με αποτέλεσμα να διαμορφωθεί το τελικό σκορ υπέρ της. Τα γκολ της ΝΕΠ πέτυχαν οι Γιάντσα 1, Τσίγκα 8, Λαμπάτου 5, Χάλα 1 και Λυκούδη 1.
Η σύνθεση της ΝΕΠ σε αυτά τα παιχνίδια αποτελείτο από την εξής 13άδα: Ζωρντίνα Λαμπάτου, Ειρήνη Τσίγκα, Ελένη Τσίγκα, Μαρία-Χλόη Χάλα, Ανδρομάχη Αγγελοπούλου, Χαρά Κοντάκου, Λούνα Γιάντσα, Αγγελική Λυκούδη, Βασιλική Ζησιμάτου, Χριστίνα Κυριαζοπούλου, Δήμητρα Παπαϊωάννου, Γεωργία Χεκίμι, Ανδριάννα Ξενάκη, Ανδριαννή Αναστασίου. Στόχος της ομάδας της Ναυσικάς Μπαλάτσα ήταν η απόκτηση πολύτιμων εμπειριών.