Ματσάρα Κεραυνός – Εθνικός 2-2, δεύτερη νίκη για Απόλλωνα Εγλυκάδας!

Ασταμάτητος ο Πανμοβριακός πέρασε με «5άρα» από την έδρα της Δόξας Νιφορεΐκων

Κεραυνός

Ματσάρα στο γήπεδο Θ. Χρυσανθόπουλος με τον Κεραυνό και τον Εθνικό Πατρών να αναδεικνύονται ισόπαλoι 2-2 σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι και να μοιράζονται τους βαθμούς.

Μάλιστα, τόσο στο ημίχρονο, όσο και στο τέλος της αναμέτρησης δημιουργήθηκε ένταση ανάμεσα στις δύο ομάδες που έληξε 20 λεπτά μετά το τέλος του αγώνα.

Ασταμάτητος ο Πανμοβριακός πέρασε με «5άρα» από την έδρα της Δόξας Νιφορεΐκων, ενώ ο Απόλλων Εγλυκάδας πέτυχε τη δεύτερη του νίκη στο πρωτάθλημα και μάλιστα εκτός έδρας επί της Αιγείρας/Ακράτας!

Συνοπτικά τα αποτελέσματα στα σημερινά παιχνίδια της 17ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Θύελλα Πατρών – Αχαιός 3-0: 53′ Κωνσταντινίδης, 62′ Ντίνος, 64′ πέναλτι Αγουρίδης
Δόξα Νιφορεΐκων – Πανμοβριακός 1-5
Διαγόρας – Λιμνοχώρι 5-1: 17′ 30′ 44′ 85′ Σκούρτας, 50′ Τζουραμάνης – 56′ Μαρκόπουλος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Ατρόμητος Πατρών – Αναγέννηση Ψαθόπυργου 3-3: 17′ Τσίτσαρης, 65′ Π. Γκότσης, 69′ Μπακόπουλος – 3′ Ταγάρας, 6′ Γκολφινόπουλος, 9′ Ντινόπουλος. Κόκκινη: 84′ Αλέμης (Αναγέννηση Ψαθοπύργου)
Αιγείρα/Ακράτα – Απόλλων Εγλυκάδας 1-2: 16′ Μητρόπουλος – 25′ 34′ Τσιάταλος.
Νίκη Προαστείου – Πάτρα 2005 0-0.
Κεραυνός – Εθνικός Πατρών 2-2: 16′ Τρίγκας, 33′ πέναλτι Αργυρόπουλος – 5′ Παναγόπουλος, 85′ Μαντάς. Κόκκινη: 43΄Λαζανάς – 92’ Χριστοδουλόπουλος