Η Ολυμπιάδα «καθαρή» νίκη με Αρμένιων και κοντά στα πλει-οφ

Νέα πολύ καλή εμφάνιση για την ομάδα βόλεϊ της Ολυμπιάδας η οποία νίκησε εντός έδρας με 3-0 (25-20, 25-23, 25-20) σετ την ΑΕ Αρμένιων για την 19η αγωνιστική της Α2 Εθνικής και παραμένει στην τετράδα της βαθμολογίας που οδηγεί στα πλει-οφς.

Κομβικό σημείο για να έρθει το τρίποντο, ήταν το 2ο σετ όπου οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 23-20, όμως οι «πορτοκαλί» με σωστές επιλογές στην επίθεση, έκανε το 5-0 και κατέκτησαν το σετ, κάνοντας το 2-0 σετ.

«Είμαστε μία ομάδα με χαρακτήρα η οποία ξεπερνά τις δύσκολες καταστάσεις και τις δύσκολες στιγμές, κατά την διάρκεια του αγώνα» δήλωσε μετά το τέλος, ο προπονητής της Ολυμπιάδας, Ακης Δαρείος.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Δαρείος):  Φιλιππου, Γεωργακόπουλος, Εκμετσόγλου, Κανελλόπουλος, Γωεργάτος, Γιαννόπουλος, λίμπερο ο Καραγιώργος.