Οι παίδες του ΝΟΠ νίκησαν τον Παναθηναϊκό και προκρίθηκαν στους «4»

ΝΟΠ

Μία ακόμα σπουδαία εμφάνιση για τον ομάδα πόλο Παίδων του ΝΟΠ η οποία νίκησε με 12-9 τον Παναθηναϊκό, για τα προημιτελικά του Πανελλήνιου πρωταθλήματος και πήρε την πρόκριση για τους «4».

Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό και έγινε ντέρμπι μέχρι το ημίχρονο όπου οι πράσινοι ήτα μπροστά μ ε 5-4.

Στο β΄ ημίχρονο οι «δαίμονες» ήταν καλύτεροι, βελτιωθήκαν αμυντικά, πολύ καλή δουλειά ο τερματοφύλακες Γιώτης και με όλους τους παίκτες να έχουν εξαιρετική απόδοση, προηγήθηκε με 9-7 και 12-9 που ήταν και το τελικό σκορ.

Πλέον η πατρινή ομάδα  ετοιμάζεται για τον ημιτελικό που θα γίνει το μεσημέρι (12.45) της Δευτέρας στο κολυμβητήριο «Αντ. Πεπανός» με αντίπαλο την Γλυφάδα.

Ο ΝΟΠ πάντως έχει διπλή ευκαιρία για ένα μετάλλιο, καθώς ακόμα και αν ηττηθεί στον ημιτελικό θα διεκδικήσει στον μικρό τελικό το χάλκινο μετάλλιο.

Τα 8λεπτα: 3-3, 4-5, 8-7, 12-9.

ΝΟΠ (Λαμπάτος): Γιώτης, Αγγελόπουλος  5, Κρεμανταλάς 2, Παπάκος 2, Λαμπάτος 2, Τριαντάφυλλος 1, Κούλής, Νικολόπουλος , Μπιτσάκος, Παπίρης, Κανελλόπουλος, Νταβλούρος, Μπιτσάκος.