Α’ Κατηγορία: Ο καταρτισμός των δύο ομίλων
Με μια αλλαγή σε σχέση με την τελευταία εκτίμηση, θα γίνει ο καταρτισμός των δύο ομίλων στην Α’ Κατηγορία
![Α' Κατηγορία: Ο καταρτισμός των δύο ομίλων των](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/08/1638024363873-873x432.jpg)
Ολα είναι έτοιμα για την κλήρωση στα τέλη του μήνα για το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας που θα διεξαχθεί φέτος σε δύο ομίλους των 13 ομάδων. Η μοναδική ομάδα από τις 26 που δε δήλωσε συμμετοχή ήταν η ΑΕ Δρεπάνου και τη θέση της πήρε ο Ικαρος Λακκόπετρας. Αυτή η αποχώρηση έφερε και αλλαγή στον καταρτισμό των δύο ομίλων. Ετσι, οι δύο νέοι όμιλοι του νέου πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας που θα ξεκινήσει το διήμερο 24-25 Σεπτεμβρίου διαμορφώνονται ως εξής:
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
Αστέρας Μιντιλογλίου, Αστέρας Τσουκαλεΐκων, Ατρόμητος Λάππα, Αχαϊκή, Αχαιός Σαραβαλίου, Διαγόρας Βραχνεΐκων, Δίας Σαραβαλίου, Δόξα Νιφορεΐκων, Δόξα Παραλίας, Θύελλα Πατρών, Λιμνοχώρι, Πανμοβριακός, Ικαρος Λακκόπετρας.
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
Αετός/Αστραπή, Αιγείρα/Ακράτα, Αναγέννηση Ψαθοπύργου, Απόλλων Εγλυκάδας, Αρης Πατρών, Εθνικός Πατρών/Πολύτεκνος, Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Νίκη Προαστείου, Παναιγιάλειος, Πανιώνιος/Αχιλλέας, Πάτρα 2005, Πήγασος Μπεγουλακίου, Ατρόμητος Πατρών.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News