Α2 ΕΣΚΑ-Η: Η Νίκη Προαστείου κέρδισε την ΑΓΕΖ (78-65), κάλυψε και τη διαφορά

Και ροζ φ.α. και διαφορά για τη Νίκη Προαστείου στο εντός έδρας παιχνίδι για το πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑ-Η που διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο της Παναχαϊκής.

Α2 ΕΣΚΑ-Η Η Νίκη Προαστείου πήρε και το ροζ φ.α., κάλυψε και το -6 του α΄ γύρου

Η Νίκη Προαστείου κατέκτησε το ροζ φ.α. στο εντός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την ΑΓΕΖ με σκορ 78-65 σε παιχνίδι για την 15η αγωνιστική του φετινού πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑ-Η. Οι «ροσονέρι» είχαν μάλιστα ένα φοβερό α΄ ημίχρονο, όταν πέτυχαν 53 πόντους, με τους 31 στην α΄ περίοδο! Παράλληλα, η Νίκη κάλυψε και το -6 της ήττας της στον α΄ γύρο. Διαιτητές: Μαρινάκης-Παπαδόπουλος. Τα 10λεπτα: 31-13, 22-14, 14-27, 11-11.

ΝΙΚΗ (Καλλίγας): Σταμούλης 10 (1), Γιαννούτσος 17 (3), Σταθόπουλος 12 (2), Αργυρόπουλος 11 (1), Χρυσανθόπουλος 12, Μαστρογιαννόπουλος 2, Σπυριδωνίδης 4, Δριμάλας 5, Μπαλαρούτσος 3 (1), Παπαδημητρόπουλος 2, Αβραμίδης.

ΑΓΕΖ (Νέγκας): Βαρβαρίγος 23 (3), Μαυριάς 4, Λογοθέτης 2, Δημησιάνος 13 (2), Λέσι 7, Ραψομανίκης 8, Μοθωναίος 8, Θεοδωρίτσης, Σπίνος.