Ανησυχία για 63χρονο δύτη στην Αμοργό – Αγνοείται από την Πέμπτη
Στο σημείο έσπευσε περιπολικό σκάφος Λ.Σ. – ΕΛ.ΑΚΤ. και τρία ιδιωτικά σκάφη, ενώ επιχείρησε και ελικόπτερο του Πολεμικού Ναυτικού, με αρνητικά μέχρι στιγμής αποτελέσματα.
![Ανησυχία για 63χρονο δύτη στην Αμοργό - Αγνοείται από την Πέμπτη 63χρονο](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/03/limeniko-873x432.jpg)
Ένας 63χρονος πήγε για κατάδυση, ανοιχτά της Αμοργού, την Πέμπτη (17/8) και έκτοτε αγνοείται.
Ο 63χρονος δύτης είχε μεταβεί το απόγευμα με σκάφος στη θαλάσσια περιοχή μεταξύ των νησίδων Νικουργιά – Γραμπονήσι και από τότε αγνοείται. Το Λιμενικό ενημέρωσε οικείο του πρόσωπο, που επέβαινε στο σκάφος μαζί του, σύμφωνα με τον ΣΚΑΪ.
Στο σημείο έσπευσε περιπολικό σκάφος Λ.Σ. – ΕΛ.ΑΚΤ. και τρία ιδιωτικά σκάφη, ενώ επιχείρησε και ελικόπτερο του Πολεμικού Ναυτικού, με αρνητικά μέχρι στιγμής αποτελέσματα.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News