Αυλαία με ήττα για τις Κορασίδες του Ερυθρού Αστέρα
![Αυλαία με ήττα για τις Κορασίδες του Ερυθρού Αστέρα Κορασίδες](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/04/korasides-k18-erithros-astera-873x432.jpg)
Με ήττα «αποχαιρέτησε» το Πανελλήνιο πρωτάθλημα η ομάδα βόλεϊ Κορασίδων του Ερυθρού Αστέρα η οποία έχασε με 3-1 (27-25, 25-20, 24-26, 25-21) από τον Πήγασο, Ηρακλείου, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Προημιτελικής φάσης.
Ετσι η πατρινή ομάδα τερμάτισε στην τελευταία θέση του ομίλου, όμως αποκόμισε πολύ σημαντικές εμπειρίες για το μέλλον.
ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Λεγάτου): Ηλιόπουλου, Μ. Κοτσόκολου, Μ. Τσούση, Γεωργόπουλου, Ράγκου, Σταθοπούλου λίμπερο η Κασπίρη, (Χ. Κοτσόκολου, Ελευθεριάδη, Γκοτσόπουλου).
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News