Δημοτικό Σχολείο Ροϊτικων: Εκδήλωση για τη Μικρασιατική Καταστροφή στα Παλαιά Σφαγεία
Εκδήλωση για τη Μικρασιατική Καταστροφή από το Δημοτικό Σχολείο Ροϊτικων στα Παλαιά Σφαγεία.
![Δημοτικό Σχολείο Ροϊτικων: Εκδήλωση για τη Μικρασιατική Καταστροφή στα Παλαιά Σφαγεία Παλαιά Σφαγεία](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/05/palaia-sfageia-1-1-873x432.jpg)
Εκδήλωση με θέμα τη Μικρασιατική Καταστροφή, τη Σμύρνη και τις χαμένες πατρίδες θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 7 Ιουνίου και ώρα 20.00 στην κεντρική αίθουσα του πολυχώρου των Παλαιών Σφαγείων.
Η εκδήλωση που διοργανώνεται από το Δημοτικό Σχολείο Ροϊτικων, θα περιλαμβάνει τη θεατρική παράσταση «Η Μικρασιάτισσα» από τους μαθητές της Στ΄ Τάξης, τραγούδια και χορούς που θα παρουσιάσουν οι μαθητές της Γ΄, Δ΄ και Ε΄ Τάξης του σχολείου.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News