ΕΠΣ Αχαΐας: Αυτοί αγωνίστηκαν στα πρώτα παιχνίδια των Μικτών

Μία νίκη και μία ισοπαλία ήταν ο απολογισμός των Μικτών ομάδων της ΕΠΣΑ στα χθεσινά τους παιχνίδια με τη Μεσσηνία στην Καλαμάτα.

Καταιγιστικοί οι Παίδες συνέτριψαν με 5-2 τον αντίπαλο τους χάρη σε 3 γκολ του Θεοφανόπουλου και δύο του Μαντά.
Η σύνθεση της Μικτής Παίδων: Λιακόπουλος, Παρασκευόπουλος (76’ Διαμαντόπουλος), Λαζαράκης (46’ Παπαδόπουλος), Ξηνταρόπουλος, Βόσκογλου, Τσερικλός, Μαντάς (76’ Βεντουρής), Φλωράτος (58’ Βερβίτας), Θεοφανόπουλος, Ντεντόπουλος (71’ Παπαγεωργίου), Βαγενάς.

Οι Νέοι δεν κατάφεραν να φύγουν με τη νίκη και υποχρεώθηκαν σε ισοπαλία 1-1, σκορ το οποίο διαμορφώθηκε από το α’ ημίχρονο. Σκόρερ για την Αχαΐα ο Τιμοθέου στο 15′.
Η σύνθεση της Μικτής Νέων: Γεωργόπουλος, Λενής, Πέτρου, Κωλετσής, Νικολόπουλος (85′ Γασπαρινάτος), Κουραχάνης (46′ Ανδριακόπουλος), Στρέκλας, Κυρσανίδης (46′ Αθανασόπουλος), Τιμοθέου (85′ Τριαντόπουλος), Ντούνης (60′ Μητρόπουλος).