Την 8η θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής Γυναικών του πόλο κατέκτησε η ΝΕΠ, μετά την ισοπαλία 8-8 με τον ΝΟ Λάρισας εκτός έδρας. Τα 8λεπτα: 2-2, 2-3, 2-1, 2-2. Τα γκολ του ΝΟ Λάρισας πέτυχαν οι Κολτσίδα 2, Σακελλαρίου 2 και Ρότζερς 4.
Να σημειωθεί ότι το γυναικείο τμήμα έκοψε και τη βασιλόπιτα στη διάρκεια της αποστολής στη Λαρισα, με τον έφορο Δημήτρη Σινέμογλου να είναι ο τυχερός, καθώς σε αυτόν έτυχε το φλουρί. Πλέον, η ΝΕΠ θα παίξει με την ΑΕΚ εκτός έδρας στο Κύπελλο Ελλάδας.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News