Η Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας εκσυγχρονίζει αθλητικές υποδομές του Δήμου Δυτικής Αχαΐας
Με βάση προγραμματική σύμβαση που έχει συναφθεί με τον Δήμο Δυτικής Αχαΐας, η Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας χρηματοδοτεί με 303.000 ευρώ από το Πρόγραμμα Δημοσίων Επενδύσεων και αναλαμβάνει να υλοποιήσει έργα για την βελτίωση των αθλητικών εγκαταστάσεων
![Η Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας εκσυγχρονίζει αθλητικές υποδομές του Δήμου Δυτικής Αχαΐας Περιφέρεια](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2021/12/20211203-%CE%A5%CE%A0%CE%9F%CE%93%CE%A1%CE%91%CE%A6%CE%97-%CE%A3%CE%A5%CE%9C%CE%92%CE%91%CE%A3%CE%97%CE%A3-4-873x432.jpg)
Σημαντική εξέλιξη για τον αθλητισμό στη Δυτική Αχαΐα αποτελεί η υπογραφή σύμβασης για τον εκσυγχρονισμό των αθλητικών υποδομών στον εκεί Δήμο, στην οποία προχώρησε σήμερα ο Περιφερειάρχης Νεκτάριος Φαρμάκης με τον ανάδοχο του έργου. Η σχετική ανακοίνωση έχει ως εξής:
«Στην υπογραφή σύμβασης για τον εκσυγχρονισμό των αθλητικών υποδομών στο Δήμο Δυτικής Αχαΐας προχώρησε σήμερα Παρασκευή 3 Δεκεμβρίου 2021 ο Περιφερειάρχης Νεκτάριος Φαρμάκης με τον ανάδοχο του έργου.
Με βάση προγραμματική σύμβαση που έχει συναφθεί με τον Δήμο Δυτικής Αχαΐας, η Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας χρηματοδοτεί με 303.000 ευρώ από το Πρόγραμμα Δημοσίων Επενδύσεων και αναλαμβάνει να υλοποιήσει έργα για την βελτίωση των αθλητικών εγκαταστάσεων.
Ειδικότερα, στο πλαίσιο του έργου προβλέπεται η κατασκευή βοηθητικού στο γήπεδο Κ. Αχαΐας, η εγκατάσταση χλοοτάπητα στο βοηθητικό γήπεδο ποδοσφαίρου Αλισσού, η κατασκευή μεταλλική κερκίδας για θεατές και η τοποθέτηση περιμετρικής περίφραξης στο δημοτικό γήπεδο Ριόλου».
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News