Ο Προμηθέας και του χρόνου στο EuroCup
Η προσοχή του στο παιχνίδι με τη Λάρισα
![Ο Προμηθέας και του χρόνου στο EuroCup EuroCup](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/05/promitheas-ira-telos-12-873x432.jpg)
Γνωστοποιήθηκαν οι 20 ομάδες που θα αγωνιστούν στο EuroCup της νέα σεζόν με τον Προμηθέα να έχει δηλώσει συμμετοχή και θα είναι για ακόμα μία χρονιά ο μοναδικός εκπρόσωπος της χώρας μας στη διοργάνωση.
Χάποελ Τελ Αβίβ, Λόντον Λάιονς, Προμετέι, Κλουζ και Μπρέσια είναι οι νέες ομάδες της διοργάνωσης, ενώ η Λοκομοτίβ Κουμπάν, όπως αναμενόταν λόγω του αποκλεισμού των Ρώσων, δεν βρίσκεται στη λίστα. Επίσης σε σχέση με πέρυσι στη λίστα δεν συμπεριλήφθηκαν η Βαλένθια και η Παρτίζαν, που με wild card θα συμμετάσχουν στη Euroleague.
Εκτός του Προμηθέα στη λίστα είναι οι Παρίς, Μπουρσασπόρ, Μπούντουτσνοστ,
Μπανταλόνα, Τσεντεβίτα-Ολίμπια, Γκραν Κανάρια, Μπουρζ, Ουλμ, Αμβούργο,
Τρέντο, Λιετκαμπέλις, Σλασκ, Τουρκ Τέλεκομ και Βενέτσια.
Βέβαια στον Προμηθέα αυτό που τώρα απασχολεί είναι το τρίτο παιχνίδι της σειράς των μικρών τελικών των play-offs της Basket League με τη Λάρισα, που θα γίνει αύριο στο «Τόφαλος». Η Λάρισα προηγείται 2-0 νίκες και η σειρά κρίνεται στις τρεις. Ο Προμηθέας λοιπόν αρχικά θέλει να μειώσει σε 2-1 για να μην μείνει στο «κόλπο» της 3ης θέσης.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News