Οι δύο ήττες της Παναχαϊκής από τον Ιωνικό με δοκάρι και…γκολ

Οι δύο ήττες της Παναχαϊκής από τον Ιωνικό με δοκάρι και...γκολ

Αυτή και εάν είναι σύμπτωση. Η Παναχαϊκή ηττήθηκε χθες στη Νίκαια 1-0 από τον Ιωνικό όπως σχεδόν στον α’ γύρο, που επίσης είχε γνωρίσει την ήττα από την ομάδα του Δημήτρη Σπανού. Τότε απλώς είχε δεχτεί το γκολ στο 98′ και χθες στο 93′.Στον α’ γύρο δεν είχε προλάβει να βγάλει….κιχ, αφού μετά το γκολ που δέχτηκε το παιχνίδι έληξε. Χθες είχε ένα λεπτό στη διάθεσή της μήπως ισοφαρίσε, αλλα δεν…

Θυμίζουμε ότι στο ματς του α’ γύρου στην Πάτρα μετά από φάουλ του Μπρίτο στο οριζόντιο δοκάρι του Κολοβούρη, το ριμπάουντ είχε πάρει ο Ομάρ, που θα έπρεπε να έχει αποβληθεί, ο οποίος απλώς είχε σπρώξει τη μπάλα στα δύχτια διαμορφώνοντας το τελικό 1-0 για την ομάδα της Νίκαιας.

Χθες ο Πλατέλας σούταρε από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πήγε στο κάθετο δοκάρι του Σούλη και ο Μάναλης κερδίζοντας  το ριμπάουντ σκόραρε. Στον α’ γύρο δεν είχε προλάβει ο Πλιάτσικας που είχε τρέξει προς την πορεία της μπάλα, χθες με τάκλιν προσπάθησε να σταματήσει τον Μάναλη ο Πατάπης. Ομως και τις δύο φορές η Παναχαϊκή στάθηκε άτυχη. Στο ποδόσφαιρο παίζει ρόλο και η τύχη και η αλήθεια είναι ότι φέτος ο Ιωνικός είναι δυνατή ομάδα, αλλά και τυχερή.

7 ΓΚΟΛ ΣΤΙΣ

ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ

Με το χθεσινό γκολ σε βάρος της Παναχαϊκής ο Ιωνικός έφτασε τα 7 στις καθυστερήσεις στο φετινό πρωτάθλημα της Super League 2. Οπως λοιπόν και να το κάνουμε θέλει και τύχη, αλλά και ικανότητα, για να σκοράρει μία ομάδα τόσες πολλές φορές στις καθυστερήσεις.