Περιοδείες του ΚΚΕ για τις πυρκαγιές στη Δυτική Ελλάδα

Το πρόγραμμα των περιοδειών του ΚΚΕ σε Αχαϊα, Ηλεία, Αιτωλοακαρνανία, Ζάκυνθο και Κεφαλλονιά

kke logo

Οι οργανώσεις του ΚΚΕ στη Δυτική Ελλάδα έχουν προγραμματίσει περιοδείες και συζήτηση με τους πυρόπληκτους σχετικά με τις πυρκαγιές και την πυροπροστασία καθώς και τις θέσεις του ΚΚΕ

Το πρόγραμμα των περιοδειών ανά Νομό, έχει ως εξής:

ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 10/8

ΑΧΑΪΑ

Στις 9πμ:

Καλάβρυτα: Ρεγκούτης Παναγιώτης, γραμματέας ΚΟΒ Καλαβρύτων.

Από τις 8μμ:

Πλατάνι – Αργυρά – Σελλά: Γαλυφοπούλου Γεωργία, μέλος της ΤΕ Αχαΐας.

Σαραβάλι – Κρήνη: Ταβουλάρης Αντώνης, μέλος του ΤΓ Αχαΐας.

Παραλία – Ροϊτικα: Αντωνόπουλος Άρης, μέλος της ΤΕ Αχαΐας.

Άγιο Βασίλιο – Αραχωβήτικα: Δάβουλος Χρήστος, μέλος του ΤΓ Αχαΐας.

Αλισσό – Λουσικά: Θανόπουλος Αλέκος, στέλεχος του ΚΚΕ.

Κουνινά Αιγιαλείας: Απόκης Χρήστος, μέλος της ΤΕ Αχαΐας.

Ανατολική Αιγιαλεία: Ακαρέπης Φίλιππος, μέλος της ΤΕ Αχαΐας.

 

ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ

Από τις 8μμ:

Μούσουρα – Ελληνικά – Αγ. Γεώργιο – Ευηνοχώρι: Σταθελάκης Πάνος, μέλος του ΓΠ Δυτ. Ελλάδας & γραμματέας της ΤΕ Αιτ/νίας.

Κατοχή – Γούριο – Πεντάλοφο: Αραβανής Μάκης, μέλος της ΕΠ Δυτ. Ελλάδας.

Μαχαίρα – Βασιλόπουλο – Μύτικα – Αστακό: Κομπλίτσης Δημήτρης μέλος της ΤΕ Αιτ/νίας.

Θηρίο – Δρυμό – Μοναστηράκι: Μωραϊτης Νίκος, μέλος της ΤΕ Αιτ/νίας.

Αμφιλοχία – Λουτρό – Φυτίες – Σαρδηνιά – Αμπελάκι: Κωνσταντανκοπούλου Ειρήνη, μέλος της ΤΕ Αιτ/νίας.

 

ΗΛΕΙΑ

Από τις 10πμ:

Κολύρι – Λαμπέτι: Στέλλα Αναστασίου, μέλος της ΤΕ Ηλείας.

Βαρβάσαινα: Ξενοστάθη Σία, μέλος της ΤΕ Ηλείας.

 

Στις 12μ:

Παλαιοβαρβάσαινα – Λαντζοί: Γιάνναρος Χρήστος, μέλος της ΕΠ Δυτ. Ελλάδας & γραμματέας της ΤΕ Ηλείας.

 

Από τις 7:30μμ:

Αγορά Πύργου: Γιάνναρος Χρήστος, μέλος της ΕΠ Δυτ. Ελλάδας & γραμματέας της ΤΕ Ηλείας.

Αγορά Αμαλιάδας: Κολόσακας Άγγελος, μέλος της ΤΕ Ηλείας.

Μπόρσι – Αετοράχη – Δάφνη: Θεοδωρόπουλος Γιάννης, μέλος της ΤΕ Ηλείας.

 

ΖΑΚΥΝΘΟΣ

Από τις 11πμ:

Αγ. Δημήτρη – Αγ. Κήρυκα – Καταστάρι: Στεργιώτης Δημήτρης, στέλεχος του ΚΚΕ.

Από τις 8μμ:

Άνω, Μέσω & Κάτω Γερακαρία – Κυψέλη: Στρούζας Τάκης, μέλος ΕΠ Δυτ. Ελλάδας & γραμματέας ΤΕ Ζακύνθου.

Λιθακιά – Αγαλά – Κερί: Κλάδης Παναγιώτης, γραμματέας ΚΟΒ Λαγανά.

Βολίμες – Αναφωνήτρια: Κεφαλληνός Διονύσης, στέλεχος του ΚΚΕ.

Λαγοπόδο – Βουγιάτο – Μαχαιράδο: Μπελούσης Νίκος, μέλος της ΤΕ Ζακύνθου.

 

ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ

Από τις 7:30μμ:

Πάστρα – Καπανδρίτι – Ξενόπουλο – Αγ. Ειρήνη: Τζανάτος Δημήτρης, μέλος ΕΟΕ ΤΕ Κεφαλονιάς.

Κεραμειές – Βλαχάτα – Μουσάτα: Γρηγορόπουλος Σταύρος, στέλεχος του ΚΚΕ.

Σπαρτιά – Περατάτα – Μεταξάτα – Σβορωνάτα: Καμπίτσης Σπύρος, μέλος της ΕΠ Δυτ. Ελλάδας.

Πόρος: Αλιβιζάτος Διονύσης, μέλος της ΕΠ Δυτ. Ελλάδας & γραμματέας της ΤΕ Κεφαλονιάς – Ιθάκης.

Τρωιανάτα – Ομαλά: Πεντογάλου Διονυσία, μέλος της ΤΕ Κεφαλονιάς.

Αγ. Ευφημία: Βλάχου Ζωή, στέλεχος του ΚΚΕ.

Φαρακλάτα – Διλινάτα – Ραζάτα: Κουρούκλης Γιάννης, μέλος της ΤΕ Κεφαλονιάς.

Μαντζαβινάτα: Φαρακλός Σπύρος, μέλος της ΤΕ Κεφαλονιάς.

 

ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 11/8

ΑΧΑΪΑ 

Στις 10πμ:

Κλειτορία Καλαβρύτων: Ρεγκούτης Παναγιώτης, γραμματέας ΚΟΒ Καλαβρύτων.

Πυροσβεστική Υπηρεσία Αιγίου: Ακαρέπης Φίλιππος, μέλος της ΤΕ Αχαΐας.

Πυροσβεστική Υπηρεσία ΒΙΠΕ: Νιφάκος Νίκος, γραμματέας ΚΟΒ Δυτ. Αχαΐας

Στις 8μμ:

Άνω Καστρίτσι: Γαλυφοπούλου Γεωργία, μέλος της ΤΕ Αχαΐας.

Οβρυά – Μιντιλόγλι: Ντουντούμη Ρούλα, μέλος του ΤΓ Αχαΐας.

Ερύμανθος: Σκιαδάς Παναγιώτης, μέλος της ΤΕ Αχαΐας.

Δάφνη – Πάος Καλαβρύτων: Ρεγκούτης Παναγιώτης, γραμματέας ΚΟΒ Καλαβρύτων.

Αχαγιά: Νιφάκος Νίκος, γραμματέας ΚΟΒ Δυτ. Αχαΐας.

Καμάρες – Νέο Εριναιό: Απόκης Χρήστος, μέλος της ΤΕ Αχαΐας.

Συνοικισμό Αιγίου: Ακαρέπης Φίλιππος, μέλος της ΤΕ Αχαΐας.

 

Ακολουθήστε το Pelop.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Γράψτε το σχόλιό σας

Παρακολουθήστε τα σχόλια
Να ειδοποιηθώ όταν
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ


ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ