Πρώτη νίκη για τα κορίτσια της ΝΕΠ – Φωτογραφίες

Με την Αναστασία Σάπκινα να είναι ασταμάτητη και με τις άλλες παίκτριες να δείχνουν από το ξεκίνημα την αποφασιστικότητά τους, η ΝΕΠ πέτυχε την πρώτη της φετινή νίκη στην Α1 Εθνική Γυναικών του πόλο.

Πρώτη νίκη για τα κορίτσια της ΝΕΠ - Φωτογραφίες Η ΝΕΠ πέτυχε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα
Η ΝΕΠ πέτυχε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής Γυναικών του πόλο, καθώς επικράτησε με σκορ 13-6 επί του ΝΟ Ρεθύμνου.
Τα «δελφίνια» προηγήθηκαν με 6-1 στο α΄ 8λεπτο της αναμέτρησης, ενώ έκλεισαν το ημίχρονο προηγούμενα με 8-2, με το β΄ μέρος να είναι καθαρά διαδικαστικού χαρακτήρα.
Διαιτητές οι Σπανούδης και Χατζηγούλας. Τα 8λεπτα: 6-1, 2-1, 2-1, 3-3. Τα γκολ του ΝΟ Ρεθύμνου πέτυχαν οι Μακ Κι 4, Λαμπαθάκη 1 και Αμορόζα 1.
ΝΕΠ (Κωνσταντίνος Σακκάλης): Γιαννάκη, Ανδρουτσέλου 1, Σάντσεζ Λορένα, Καρδόνα, Κεπένου, Πετάση 1, Κουρέτα 2, Σαπκίνα 3, Λυκοθανάση 3, Ζοφώλη 1, Ντάσιου 2, Ζαφειράκη, Νιαρχάκου, Γκαντή, Μιχαλάτου.
* Ο προπονητής της ΝΕΠ, Κώστας Σακκαλής δεν έμεινε ικανοποιημένος από την εμφάνιση του β΄ ημιχρόνου και ζήτησε από τις παίκτριές του να συνεχίσουν την σκληρή προπόνηση για να γίνουν ακόμη καλύτερες. «Κρατάμε το α΄ ημίχρονο και το θετικό αποτέλεσμα, συνεχίζουμε τη δουλειά», ήταν η δήλωση που έκανε ο έμπειρος τεχνικός αμέσως μετά το τέλος του αγώνα.
Πρώτη νίκη για τα κορίτσια της ΝΕΠ - Φωτογραφίες Πρώτη νίκη για τα κορίτσια της ΝΕΠ - Φωτογραφίες Πρώτη νίκη για τα κορίτσια της ΝΕΠ - Φωτογραφίες Πρώτη νίκη για τα κορίτσια της ΝΕΠ - Φωτογραφίες Πρώτη νίκη για τα κορίτσια της ΝΕΠ - Φωτογραφίες Πρώτη νίκη για τα κορίτσια της ΝΕΠ - Φωτογραφίες