Σήμερα το τελευταίο «αντίο» στη Δέσποινα Γερουλάνου
Η οικογένεια, σε ανακοίνωση της, παρακαλεί όποιος επιθυμεί, αντί στεφάνων, να ενισχύσει το έργο του Μουσείου Μπενάκη.
![Σήμερα το τελευταίο «αντίο» στη Δέσποινα Γερουλάνου Γερουλάνου](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/04/geroulanou-873x432.jpg)
Tη Δέσποινα Γερουλάνου, τη γυναίκα που είχε ταυτίσει το όνομά της με το Μουσείο Μπενάκη, θα αποχαιρετίσουν σήμερα Πέμπη 20/04/2023 συγγενείς και φίλοι.
Η αποτέφρωσή της θα γίνει στις 17:30 στη Ριτσώνα. Η Δέσποινα Γερουλάνου νοσηλευόταν τον τελευταίο καιρός σε ΜΕΘ νοσοκομείου των Αθηνών λόγω πνευμονολογικής ασθένειας.
Η οικογένεια, σε ανακοίνωση της, παρακαλεί όποιος επιθυμεί, αντί στεφάνων, να ενισχύσει το έργο του Μουσείου Μπενάκη με αιτιολογία κατάθεσης το όνομα του καταθέτη και «στη μνήμη Δέσποινας Γερουλάνου». Η κατάθεση μπορεί να γίνει στον ακόλουθο λογαριασμό:
ALPHA BANK
Αριθ. λογαριασμού: 369 00 2002 000759
IBAN: GR31 0140 3690 3690 0200 2000 759
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News