Στην Πάτρα το Συμβούλιο Τουρισμού, αίτημα Σακελλαρόπουλου σε Ράπτη
Ο αντιπεριφερειάρχης Τουριστικής Ανάπτυξης Παναγιώτης Σακελλαρόπουλος έστειλε επιστολή στο υπουργείο με αίτημα τη διεξαγωγή του περιφερειακού συμβουλίου Τουρισμού, στην Πάτρα.
![Στην Πάτρα το Συμβούλιο Τουρισμού, αίτημα Σακελλαρόπουλου σε Ράπτη Πάτρα](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2024/08/sakellaropoulos-rapti-873x432.avif)
Με πράξεις συνεχίζει τη δράση της για την εξωστρέφειά της στον Τουρισμό η Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας, η οποία με επιστολή της ζητά να γίνει στην Πάτρα το επόμενο περιφερειακό συμβούλιο Τουρισμού.
Ο αντιπεριφερειάρχης Τουριστικής Ανάπτυξης Παναγιώτης Σακελλαρόπουλος, που συμμετείχε στην τελευταία συνεδρίαση, άρπαξε την ευκαιρία στην πρόταση της υφυπουργού Ελενας Ράπτη, η οποία ζήτησε από όσους επιθυμούν να φιλοξενήσουν την επομένη συνεδρίαση, να καταθέσουν αίτημα.
Ετσι, ο Π. Σακελλαρόπουλος, με τη σύμφωνη γνώμη του περιφερειάρχη Ν. Φαρμάκη, έστειλε επιστολή στο υπουργείο και ζήτησε η επόμενη συνεδρίαση να γίνει στην αχαϊκή πρωτεύουσα.
Η απάντηση δεν έχει έρθει ακόμα, ωστόσο η λογική λέει ότι θα είναι θετική και ως εκ τούτου θα βρεθούν στην πόλη μας η υπουργός Τουρισμού Ολγα Κεφαλογιάννη, η κ.Ράπτη, αλλά και οι εκπρόσωποι Τουρισμού από τις 13 Περιφέρειες της χώρας
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News