Τα παιδιά έστειλαν μήνυμα στον Νυχτερινό Ημιμαραθώνιο «Φ. Τσιμιγκάτος»

Τσιμιγκάτος

Πάνω από 300 παιδιά συμμετείχαν σήμερα στον  3ο Νυχτερινό Ημιμαραθώνιο «Φ. Τσιμιγκάτος», μια μεγάλη γιορτή της πόλης και έστειλαν το δικό τους μήνυμα  για το ευ αγωνίζεσθε.

Οι μαθητές έτρεξαν στον αγώνα των 1.000 μέτρων, εκπροσωπήσαν πολλά δημοτικά σχολεία της Πόλης δείχνοντας την μεγάλη άνοδο του δρομικού κινήματος τα τελευταία χρόνια και η σημερινή επιτυχημένη διοργάνωση του νυχτερινού Ημιμαραθωνιου το απέδειξε.

Με πολλά χαμόγελα, παιδιά και γονείς χάρηκαν την συμμετοχή τους στον Νυχτερινό Ημιαμαρωθωνιο και ανανέωσαν το ραντεβού τους για του χρόνου.

Όλα τα παιδιά που συμμετείχαν ήταν νικητές, όμως για την ιστορία, στα κορίτσια την 1η θέση κατέκτησε η Ευανθία Διαμαντόπουλου της Ολυμπιάδας με 3,57,2, την 2η θέση η Μαρία Παναγιωτόπουλου του ΓΣ Δύμης με 4.10,4 και την 3η θέση η Ηλιάνα Βέρρα του Κούρου Πατρών με 4.21.50.

Στα αγόρια, την 1η θέση πήρε ο Απόστολος Θανόπουλος του Αρίωνα  με 3.60,40, την 2η θέση ο Νίκος Θεοφανόπουλος της Φι αθλητικής Λέσχης Αιγίου με 3,53,80 και ο Θεόδωρος Προσκυνητοπουλος με 3.54.