ΜΙΚΡΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ VIDEO

Ενημέρωση απο την Εφημερίδα «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ»


Το πρόγραμμα στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου της Πάτρας

Το πρόγραμμα στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου της Πάτρας



Η κορυφαία αγωνιστική εκδήλωση στίβου εντός συνόρων θα διεξαχθεί για πέμπτη συνεχή χρονιά στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο της Πάτρας το Σαββατοκύριακο 8 και 9 Αυγούστου και πάντα σύμφωνα με το εγκεκριμένο υγειονομικό πρωτόκολλο του ΣΕΓΑΣ.
Πρόκειται για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα των κατηγοριών Ανδρών-Γυναικών και Κ23, στο οποίο οι αθλήτριες και οι αθλητές θα αγωνίζονται από κοινού, αλλά σύμφωνα με τα αποτελέσματα του τελικού και του προκριματικού θα γίνεται ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ κατάταξη, βαθμολόγηση και απονομή επάθλων, για κάθε μία από τα δύο κατηγορίες: ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ και Κ23 ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ.
Το πρωτάθλημα των ανδρών και γυναικών είναι αφιερωμένο στη μνήμη του «ΗΛΙΑ ΜΙΣΑΗΛΙΔΗ», ενώ το Κ23 στη μνήμη του «ΚΩΣΤΑ ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ».
Οι αθλήτριες και αθλητές που θα αγωνιστούν στο ενιαίο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών - Γυναικών και Κ23 στην Πάτρα προκρίνονται από τους Διασυλλογικούς Αγώνες Ανδρών - Γυναικών.
Το ωρολόγιο πρόγραμμα:
ΣΑΒΒΑΤΟ 8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2020
ΠΡΩΪΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΑΓΩΝΙΣΜΑ Α/Γ Προκριματικός /
Τελικός ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
09:00 400μ. Γ Προκριματικές Σειρές
09:25 400μ. Α Προκριματικές Σειρές
10:00 110μ. με Εμπόδια Α Προκριματικές Σειρές
10:25 100μ. με Εμπόδια Γ Προκριματικές Σειρές
10:55 100μ. Γ Προκριματικές Σειρές
11:20 100μ. Α Προκριματικές Σειρές
ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
17:00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Α ΤΕΛΙΚΟΣ
17:45 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:00 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Α ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΡΟΠ. ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΥ
18:10 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Α ΤΕΛΙΚΟΣ
18:15 110μ. με Εμπόδια Α ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
18:40 100μ. με Εμπόδια Γ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
18:55 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Α ΤΕΛΙΚΟΣ
19:05 100μ. Γ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
19:25 100μ. Α ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
19:35 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
19:45 400μ. Γ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
19:55 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
20:05 400μ. Α ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
20:15 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
20:25 1500μ. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
20:35 1500μ. Α ΤΕΛΙΚΟΣ
20:45 3.000μ. με Φ.Ε. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
21:10 3.000μ. με Φ.Ε. Α ΤΕΛΙΚΟΣ
21:25 4 X 100μ. Γ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
22:05 4 X 100μ. Α ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2020
ΠΡΩΪΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΑΓΩΝΙΣΜΑ Α/Γ Προκριματικός/
Τελικός ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
08:00 20χλμ. Βάδην Α ΤΕΛΙΚΟΣ Εκτός Σταδίου
08:05 20χλμ. Βάδην Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
09:00 400μ. με Εμπόδια Γ Προκριματικές Σειρές
09:35 400μ. με Εμπόδια Α Προκριματικές Σειρές
10:10 200μ. Γ Προκριματικές Σειρές
10:40 200μ. Α Προκριματικές Σειρές
ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
17:00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:45 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Α ΤΕΛΙΚΟΣ
18:00 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΡΟΠ. ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΥ
18:10 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:15 400μ. με Εμπόδια Γ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
18:35 400μ. με Εμπόδια Α ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
18:55 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
19:00 200μ. Γ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
19:20 200μ. Α ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
19:35 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Α ΤΕΛΙΚΟΣ
19:40 800μ. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
19:50 800μ. Α ΤΕΛΙΚΟΣ
19:55 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Α ΤΕΛΙΚΟΣ
20:00 5.000μ. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
20:15 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Α ΤΕΛΙΚΟΣ
20:25 5.000μ. Α ΤΕΛΙΚΟΣ
20:55 4 X 400μ. Γ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
21:35 4 X 400μ. Α ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
* Tο ωρολόγιο πρόγραμμα ενδέχεται να τροποποιηθεί, εάν την περίοδο διεξαγωγής των αγώνων έχουν διαμορφωθεί ευνοϊκότερες συνθήκες σχετικά με την πρόληψη του COVID - 19 και να γίνουν οι απαραίτητες προσαρμογές στη διεξαγωγή των αγωνισμάτων.



Αποστολή με E-mail Εκτύπωση







Πρόσφατα
[18:11]  Ερασιτεχνικό-συμμετοχές: Χωρίς σοβαρές...
[17:59]  Παναχαϊκή: Μπήκε στο αεροπλάνο ο...
[17:55]  Το «ευχαριστώ» της Γεωργίας Μητρογιάννη
[17:53]  Αγγελος Ζαχαρόπουλος: Μπέλφαστ-Πάτρα...
[17:34]  Στην Κύπρο ο Λουσέρο
[17:00]  Ερχονται Πάτρα οι ξένοι του Προμηθέα
[16:54]  Ο Απόλλων ανακοίνωσε Κουρέπη
[16:24]  Αφιέρωμα «Π»: Οι «εμιγκρέδες» που...








Πελοπόννησος
 
 





Τελευταία [20:21:31]