ΠΑΟΚ-Άρης: Σε πιο κανάλι θα δούμε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης

ΠΑΟΚ

Παρότι παρουσίασε καλό αγωνιστικό πρόσωπο στην έδρα της Γαλατασαράι για την 1η αγωνιστική του Europa League, ο ΠΑΟΚ έχασε ευκαιρίες και δέχθηκε δύο «φθηνά» γκολ, γνωρίζοντας τελικά την ήττα με 3-1.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 48′ με αυτογκόλ του Μπάμπα, με τον Κωνσταντέλια να ισοφαρίζει στο 67′, αλλά με τη Γαλατά να σκοράρει ξανά με τον Ακγκούν στο 76′, πριν ο Ικάρντι διαμορφώσει το τελικό 3-1 στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (90’+5′).

Πλέον το μυαλό των ποδοσφαιριστών του Δικεφάλου στρέφεται στο μεγάλο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης.

Στο ντέρμπι της Τούμπας στρέφει την προσοχή του και ο Άρης. Οι «κίτρινοι» δίχως να εντυπωσιάσουν, έκαναν «αυτό που έπρεπε» και πήραν την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας κόντρα στον αξιόμαχο Εθνικό μέσα από rotatioν.

Δείτε ακόμα: Λιόν-Ολυμπιακός: Το κανάλι και η ώρα

Πότε και τι ώρα παίζουν ΠΑΟΚ-Άρης

Το μεγάλο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης θα διεξαχθεί την Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου στις 20:30 στο γήπεδο της Τούμπας.

ΠΑΟΚ Αρης: Το κανάλι

Την αναμέτρηση των δύο ομάδων θα έχετε την ευκαιρία να παρακολουθήσετε αποκλειστικά μέσα από τα κανάλια Novasports.