Δύσκολες αποστολές για τις ομάδες βολεϊ της Αχαϊας
![Δύσκολες αποστολές για τις ομάδες βολεϊ της Αχαϊας Αχαϊας](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2024/01/1700932822781-873x432.jpg)
Δύσκολες αποστολές έχουν σήμερα οι ομάδες βόλεϊ της Αχαΐας οι οποίες θα προσπαθήσουν για το καλύτερο.
Για την 16η αγωνιστική της Pre League, ο «λαβωμένος» (λείπουν οι τραυματίες Σαλαβασίδης-Μαυραγάνης) ΑΟ Αιγιαλέων υποδέχεται σήμερα (18.00) τον Ηρακλή και θέλει να πάρει τη νίκη για να μπει με περισσότερους βαθμούς στα πλέι-άουτ.
Στην Α2 Εθνική, για την 19η αγωνιστική η Ολυμπιάδα παίζει το απόγευμα (18.00) με την ΑΕ Αρμενίων, όμως θυμίζει «νοσοκομείο», καθώς εκτός είναι ο τραυματίας Ντόντης, ο Ρουμελιώτης λόγω ίωσης και ο Γεωργόπουλος λόγω προσωπικής υποχρέωσης.
Ο Ερμής παίζει μεσημέρι (15.30) με την Πετρούπολη και θέλει τη νίκη για να μείνει σε τροχιά 4αδας.
Για την 19η αγωνιστική της Α2 Εθνικής Γυναικών, η ομάδα του Απόλλωνα υποδέχεται σήμερα (19.00) την Ενωση Ιλίου.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News