Εξαιρετικός απολογισμός και δύο ασημένια μετάλλια για την ΠΓΕ

ΠΓΕ

Εξαιρετικός απολογισμός για την πατρινή πυγμαχία, τα δυο ασημένια μετάλλια που κατέκτησαν οι αθλητές της ΠΓΕ στο Ευρωπαικό πρωτάθλημα πυγμαχίας Παμπαίδων-Παγκορασίδων που ολοκληρώθηκε χθες στη Μπάνιο Λούκα, στη Βοσνία.

Συγκεκριμένα ο Λευτέρης Ζουρνατσής στα 52 κιλά, βρέθηκε στον τελικό, όπου τα έδωσε όλα, αλλά έχασε από τον Eduard Karamyan από την Αρμενία και έτσι κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο.
Η Παναγιώτα Πετρίτση στα 54 κιλά, βρέθηκε επίσης στον τελικό, αλλά εκεί μετά από μάχη ηττήθηκε από τη Letitia McKee από την Αγγλία και αρκέστηκε στην 2η θέση.

Στην ίδια διοργάνωση, η Βασιλική Γκολφινοπούλου ήταν 5η με σημαντικές εμπειρίες ενώ στο πλευρό όλων των αθλητών ήταν ο προπονητής τους ο Νίκος Πλέας.