Εξαιρετικός και πάλι ο Μορτζάκης
Μια ακόμη πολύ καλή εμφάνιση για τον Αλέξανδρο Μορτζάκη, τον αθλητή της Ολυμπιάδας.
![Εξαιρετικός και πάλι ο Μορτζάκης ΣΤΙΒΟΣ](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2021/07/mortzakis-e1626519106923-873x432.jpg)
Ο Αλέξανδρος Μορτζάκης της Ολυμπιάδας κατάφερε στον σημαντικότερο αγώνα του στη σεζόν να κάνει την καλύτερη δυνατή παρουσία. Ο νεαρός αθλητής της Ντίνας Μπορνιβέλη τερμάτισε στην 13η θέση στα 10.000 μ. βάδην στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ20, με χρόνο 44.20.21, επίδοση που αποτελεί σπουδαίο ατομικό του ρεκόρ. Ο αθλητής ταξίδεψε στο Ταλίν με 45.34.11 από φέτος και 45.18.68 ατομικό ρεκόρ, επιδόσεις που συνέτριψε στη διάρκεια του σημερινού τελικού. Στην ίδια απόσταση συμμετείχε και ο Ανδρέας Μπαχός, που όμως εγκατέλειψε την προσπάθεια του μετά το 6ο χιλιόμετρο.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News