Γκέλα για την Αχαγιά ΄82 μέσα στην έδρα της – Φωτογραφίες
Η Αχαγιά ΄82 βραχυκύκλωσε στο παρκέ και υπέστη ήττα στην έδρα της στο παιχνίδι με τους Γαργαλιάνους, χάνοντας έτσι πολύτιμο έδαφος στη μάχη της ανόδου.
![Γκέλα για την Αχαγιά ΄82 μέσα στην έδρα της - Φωτογραφίες Αχαγιά ΄82](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2024/02/421684420-2175488989474103-7448822015483407578-n-873x432.jpg)
Οδυνηρή εντός έδρας ήττα που βάζει εμπόδιο στη μάχη της ανόδου υπέστη η Αχαγιά ΄82 από τους Γαργαλιάνους στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της National League 2. Η ομάδα του Γιάννη Ελευθεριάδη βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο σε όλο το β΄ ημίχρονο, με αποτέλεσμα να μην μπορέσει να πάρει το ροζ φ.α.
Διαιτητές: Καψιώχας, Μπον, Ρώτας. Τα 10λεπτα: 25-20, 34-32 (ημ.), 38-49, 53-65.
ΑΧΑΓΙΑ ΄82 (Ελευθεριάδης): Οικονομόπουλος 7 (1), Χονδρόπουλος 9 (2), Ντόκιτς 13 (2), Δ. Λυμπέρης 5 (1), Τσακίρης 7, Ταρναρής 4, Ιατρόπουλος, Κανελλάκης 8 (2).
ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΟΙ (Κούτρης): Γαβρίλης 15 (1), Σκλήβας, Κυριακόπουλος 4, Κλεφτάκης 6 (2), Γιαννακόπουλος 12, Γιαννόπουλος 5 (1), Παπουτσής 7 (1), Λαζαρίδης 14 (3), Ντεμερούκας, Μπουκουβάλας 2, Τσαγκάρης.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News