Η ομάδα μπάσκετ Κωφών της Πάτρας στους «8» της Ευρώπης
Η ομάδα μπάσκετ Κωφών από την Πάτρα βρίσκεται, πλέον, στους «8» της Ευρώπης μετά τις νίκες της απέναντι στις ομάδες του Βερέζε και του Λοτζ.
![Η ομάδα μπάσκετ Κωφών της Πάτρας στους «8» της Ευρώπης Πάτρα](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/11/314073363-10229126934024143-4548951390447937842-n-873x432.jpg)
Στους «8» του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος μπάσκετ Κωφών και Βαρήκοων, που διεξάγεται αυτές τις ημέρες στη Βαρσοβία της Πολωνίας, προκρίθηκε η αντίστοιχη ομάδα της Πάτρας.
Η επιτυχία ήρθε μετά τις απανωτές νίκες της ομάδας Κωφών της περιοχής μας απέναντι στα αντίστοιχα συγκροτήματα της Ιταλίας (Βαρέζε, σκορ 62-51) και της Πολωνίας (Λοτζ, σκορ 43-70).
Σήμερα θα ξέρουμε και τον προσεχή αντίπαλο της ομάδας της πόλης μας.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News