Ηττα για τα κορίτσια του Προμηθέα
Η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Προμηθέα υπέστη μια ακόμη ήττα στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής, αυτήν τη φορά από τον Πορφύρα στο «Promitheas Park».
![Ηττα για τα κορίτσια του Προμηθέα Προμηθέα](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2024/04/297927195-465787668422647-2207207532363532106-n-873x432.webp)
Για την 24η αγωνιστική του φετινού πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Γυναικών του μπάσκετ, τα κορίτσια του Προμηθέα γνώρισαν την ήττα στην έδρα τους από τον Πορφύρα με 84-34.
Διαιτητές: Μπαβέλας-Γκαραβέλλος. Τα 10λεπτα: 6-26, 11-44 (ημ.), 22-73, 34-84.
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Νάκης): Λουζιώτη 10 (1), Χρόνη 7, Κομποστιώτη 5, Στεφανάτου 4, Παπαγεωργίου, Συρμακέση 2, Γούση, Λιακοπούλου 2, Μπιλάλη, Κωσταρίδη 2, Μαρασλή 2.
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Αράπης): Γκιολέκα 19 (2), Θανοπούλου 8, Ασπουγάλη 8, Αρχαγγελίδη 3, Πέτρη 13 (1), Ρεκουνιώτη 8, Ρουμπελάκη, Ξενιτοπούλου 10, Ευμορφοπούλου 9, Μπαλαμπάνη 2, Παπάζογλου 4.
Την προσεχή Κυριακή (13:00) ο Προμηθέας θα παίξει στην Ανθούπολη με αντίπαλο το Περιστέρι που επίσης βρίσκεται στα χαμηλά της βαθμολογίας.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News