Ηττα για τις κορασίδες του Απόλλωνα

Απόλλωνα

Η ομάδα Κορασίδων του Απόλλωνα πάλεψε, αλλά ηττήθηκε με 75-43 από τον  Απόλλωνα Χαλκίδας σε αγώνα κατάταξης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που διεξάγεται στα Τρίκαλα.

Η ομάδα της Χαλκίδας μπήκε καλύτερα στο παρκέ και πήρε γρήγορα κεφάλι στο σκορ (20-5, 9’) με τη Κακαρά να σηκώνει το βάρος στην επίθεση. Η διαφορά έφτασε στους 22 πόντους (34-12, 14’30’’), με τον Απόλλωνα Πάτρας να κλείνει στην ψαλίδα κάνοντας το 34-20 (18’30’’) με καλάθι της Δήμητρας Φασουλή .

Ο Απόλλων Χαλκίδας ωστόσο πήρε εκ νέου διαφορά στο β’ ημίχρονο (58-31, 27’) και εκτός από την Κακαρά πολλές λύσεις έδωσαν η Σαμαντά και η Παπαστεφανή.

Από την ομάδα της Πάτρας Φασουλή και Κακίου ήταν οι παίκτριες που ξεχώρισαν.

Τίποτα δεν άλλαξε τελευταίο δεκάλεπτο με τον Απόλλωνα Χαλκίδας να φτάνει στη νίκη με 75-43.

Δεκάλεπτα: 20-8, 36-22, 62-33, 75-43

Απόλλων Χαλκίδας (Τσαούσης): Καπουρίτη, Μουρατίδη Λ., Σκούρα, Σαμαντά 13, Ζούση, Παπαστάθη 17(1), Κακαρά 24(1), Μαγκουτά 4, Μουρατίδη Ε. 8,Παπαγεωργίου 9(1), Θεοδώρου,

Απόλλων Πάτρας (Γκοτσοπούλου): Μουζάκη, Καραγιάννη 4(1), Καρκούλια 2, Φασουλή Μ., Νικολακοπούλου 4, Φασουλή Δ. 18, Σιμάτου 2, Κακίου 7, Ρωμανού, Κακογιάννη, Μπουρσίνου 4, Μιχαλοπούλου.