Αχαΐα: Καύσωνας, ανομβρία και… μισός τρύγος – Στελέχη της οινοποιίας μιλούν για τη δύσκολη χρονιά στην «Π»
Τους λόγους, τις συνέπειες και τις αξιολογικές κρίσεις τους για τη μειωμένη παραγωγή καταθέτουν στην «Π» εξειδικευμένα στελέχη της οινοποιίας.
![Αχαΐα: Καύσωνας, ανομβρία και... μισός τρύγος - Στελέχη της οινοποιίας μιλούν για τη δύσκολη χρονιά στην «Π» καύσωνας](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/01/trygos-873x432.jpg)
Οταν ο πάντα εγκρατής και ψύχραιμος στις τοποθετήσεις του, συνάμα και πολύπειρος στο είδος, Αγγελος Ρούβαλης φτάνει στο σημείο να μιλήσει για «τη χειρότερη, ποσοτικά, παραγωγή των τελευταίων 70 χρόνων…», καταλαβαίνετε πόση καθίζηση υπέστησαν μέσα στο 2021 το σταφύλι, το αμπέλι και, φυσικά, το κρασί. Τα περισσότερα οινοποιεία «την άκουσαν» για τα καλά.
Τους λόγους, τις συνέπειες και τις αξιολογικές κρίσεις τους επί του θέματος καταθέτουν στην εφημερίδα «Πελοπόννησος» τρία πολύ γνωστά και εξειδικευμένα στελέχη της οινοποιίας.
Αγγελος Ρούβαλης – επίτιμος πρόεδρος του Συνδέσμου Ελληνικού Οίνου
Δεν φταίει μόνο η ανομβρία. Απλώς το 2021 ήρθε και η πρωτοφανής ανομβρία και οδήγησε σε αυτή τη δραματική πτώση. Κι ενώ εμείς οι παράγοντες του κρασιού θριαμβολογούμε, και δικαιολογημένα, για την υψηλή ποιότητα των κρασιών μας, στην ουσία η παραγωγή, πάνω στην οποία στηριζόμαστε, μειώνεται συνεχώς. Η ποιότητα των κρασιών παραμένει υψηλή αλλά αρχίζει και τίθεται θέμα για τη βιωσιμότητα του ελληνικού αμπελώνα».
Διονύσης Μαυρόγιαννης – οινολόγος, αμπελουργός στους Αμπελώνες Λαρισσος
Ομως, η κυβέρνηση έχει επιλέξει λάθος δρόμο: επιδοτεί τα οινοποιεία και όχι τον αμπελουργό…
Η μείωση της παραγωγής μπορεί να αγγίζει και το 60%. Στην Ελλάδα ο αμπελώνας, στο μεγαλύτερο μέρος του, είναι ξερικός, δεν ποτίζεται. Οποιες περιοχές είχαν νερό, πότισαν και βγήκε σταφύλι. Στην Αιγιάλεια μεγάλη ζημιά. Στον κάμπο Δυτικής Αχαΐας υπήρχε νερό, οπότε περιορίστηκε η πτώση στην παραγωγή, αλλά στα ορεινά της Δυτ. Αχαϊα οι παραγωγοί δεν τα κατάφεραν… Μεγάλη ζημιά. Οπου μπορούσε να γίνει άρδευση, κάπως διασώθηκε η κατάσταση. Αλλά γενικότερα μιλάμε για καταστροφή. Πολλοί δεν πήγαν καν να τρυγήσουν…».
Δήμητρα Παρπαρούση – οινοποιός στην Oινοποιία Παρπαρούση
Και κάτι ακόμα, το οποίο μου είπαν και αρκετοί συνάδελφοι: οι ελληνικές ποικιλίες είναι τελικά πολύ ανθεκτικές στον καύσωνα, ενώ οι ξένες ποικιλίες όχι. Συνάδελφος στον Ολυμπο, στο βουνό δηλαδή, που είχε ξένες ποικιλίες, μου είπε πως δεν τρύγησε καν. Το αμπέλι ήταν ξερικό και δεν έβγαλε τίποτα. Οι ελληνικές ποικιλίες είναι πιο εξοικειωμένες και κατ’ επέκταση πιο ανθεκτικές».
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News