Με πολλές αλλαγές η Παναχαϊκή νίκησε 1-0 τον ΑΟ Μυκόνου

Παναχαϊκή

Πρώτη νίκη για την Παναχαϊκή στα φιλικά, καθώς επικράτησε 1-0 του ΑΟ Μυκόνου σε παιχνίδι που έγινε στο αθλητικό κέντρο Καρπενησίου και είχε διάρκεια 70 λεπτών (δύο ημίχρονα των 35 λεπτών).

Ο Σούλης Παπαδόπουλος ήθελε κυρίως να δει τους ποδοσφαιριστές που δεν έχουν πάρει πολύ χρόνο συμμετοχής και να τους τσεκάρει ενόψει της συνέχειας.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα σημείωσε στο 28′ ο Ατίλιο Λιμάτσι με ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή. Στο 30′ ο ΑΟ Μυκόνου είχε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει όταν το σουτ του Μουρίκη σταμάτησε στο δοκάρι του Θεοδωράκη.

Η ακόμα μεγαλύτερη ευκαιρία χάθηκε στο 38′, καθώς ο Θεοδωράκης απέκρουσε πέναλτι του Πινέιρο και κράτησε το 1-0 για την Παναχαϊκή.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Θεοδωράκης, Τοπάλ, Σμίλτος, Αγκαράι, Στασινόπουλος, Τσιάρας, Λινάρδος, Παπαχρονόπουλος, Μακρής, Λιμάτσι, Ζυγκερίδης. Στο β΄ ημίχρονο συνέχισαν οι Στασινόπουλος, Τοπάλ, Αγκαράι, Θεοδωράκης και μπήκαν οι Κωνσταντακόπουλος, Ν. Καρακλάιτς, Κέρι, Μπουρλάκης, Σίλβα, Μαστραντωνάκης, Τριμμάτης.