Νέα ήττα για το Πάτραι και στενεύουν τα δεδομένα

Πάτραι

Το κακό ξεκίνημα αλλά και την «αφλογιστία», πλήρωσε για μία ακόμα φορά το Πάτραι το οποίο έχασε εκτός έδρας με 2-1 από τον Πανηλειακό για την 4η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής και γνωρίζοντας μία ακόμα ήττα παραμένει χωρίς νίκη με τα περιθώρια να έχουν στενέψει.

Το Πάτραι βρέθηκε να χάνει με 2-0 σχετικά νωρίς, δέχτηκε το 1-0 στο 3΄  από τον Αντωνιάδη και το 2-0 από το Λούσκο στο 23΄  ωστόσο μετά ανέβασε στροφές.

Στο πρώτο ημίχρονο έχασε τουλάχιστον 3 κλασικές ευκαιρείς για να πετύχει γκολ , όμως η τελική προσπάθεια δεν ήταν καλή και έτσι το 2-1 έμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Το Πάτραι έκανε αλλαγές στο β΄ ημίχρονο, και μπήκε πιο δυνατά, αφού έχασε και άλλες ευκαιρίες, στο 84΄  πέτυχε γκολ με τον Λιμάτσι κάνοντας το 2-1.

Στα τελευταία λεπτά η ομάδα του Σαρρή πίεσε για το γκολ της ισοφάρισης, όμως ο Πανηλειακός κάνοντας και καθυστερήσεις, κράτησε το 2-1 μέχρι το τέλος.

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ (Γκάτζιος): Μαντζάρης, Διαμαντόπουλος, Κασμερίδης (60΄ Μπάλος), Δ. Τσίγκρηλας, Αντωνιάδης, Λούσκος, Λίμα, Μπάλλας, Μενσά, Πεντρίνιο (74΄Ελιοτ).

ΠΑΤΡΑΙ (Σαρρής): Βορύλλας, Φούφουλας, Καλαμπόκας (26΄ Ζέλος), Θεοφάνης, Γερογιάννης (Στανής), Μαστραντωνάκης, Ν. Βλασόπουλος (66΄Ζελενίτσας), Παπαγεωργίου (46΄Θ. Βλασόπουλος), Λιμάτσι, Σαμπανέι (74΄Σ Γερογιάννης), Κυβελίδης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Μύκονος – Ερμιονίδα 1-0  (60΄Ζγκούρι)

Ιάλυσος – Παναργειακός  2-1 (23΄ αυτογκόλ, 47΄ Χατζησάββας/66΄Τσιράκης)

Πανγυθεατικός – Διαβολίτσι 0-0

Πανιώνιος – Αίας Γαστούνης  4-1 (14΄ Γεωργούσης 60΄ Διονέλλης, Στουπής/27΄Ρετσούλι)

Αιολικός – Ρόδος  1-1 (66΄ πέναλτι Δερμιτζάκης,77΄ Μακρής/53΄ Μπαρμπαρούσης)

Φοίνικας Μ. Επιδαύρου – ΑΟ Πυλίου 4-1