Ο Σ. Μιχόπουλος έτοιμος για το Ευρωπαϊκο πρωτάθλημα
![Ο Σ. Μιχόπουλος έτοιμος για το Ευρωπαϊκο πρωτάθλημα ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/09/%CE%9C%CE%99%CE%A7%CE%9F-%CE%91%CE%9D%CE%A4%CE%A9%CE%9D%CE%91%CE%9A%CE%9F-1-741x432.jpg)
Με στόχο να πετύχει νέα διάκριση, θα αναχωρήσει αύριο για την Αλβανία ο Σωτήρης Μιχόπουλος. Στην γειτονική χώρα θα συμμετέχει στο πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων Ανδρών TAE KWON DO και έχει πολλά όνειρα και φιλοδοξίες για να ανέβει στο βάθρο.
Ο Σωτήρης Μιχόπουλος είναι ο κορυφαίος αθλητής της Έκρηξης Πατρών έχει κερδίσει το συμμετοχή του στο πανευρωπαϊκό μέσω της 1ης θέσης στο πανελλήνιο πρωτάθλημα.
Ο Πατρινός αθλητής έχει δουλέψει αρκετά όλο αυτό το διάστημα με στόχο να βρίσκεται στην καλύτερη δυνατή κατάσταση ενώ δίπλα του θα είναι και ο προπονητής του Αντώνης Αντωνακόπουλος ο οποίος μάλιστα είναι και ομοσπονδιακός.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News